19.09.2020

Garbarnia Kraków – Wigry Suwałki 1:3. Bramkostrzelna druga połowa i niezastąpiony Kamil Adamek

Piłkarze Wigier Suwałki odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo, pokonując 3:1 Garbarnię Kraków prowadzoną przez świetnego niegdyś gracza - Łukasza Surmę. Zadecydowała druga połowa, trzy asysty Bartłomieja Babiarza i zmysł strzelecki Kamila Adamka. To już 5 trafienie w drugim pełnym meczu tego zawodnika.

Pierwszą część spotkania lepiej rozpoczęli zawodnicy Wigier Suwałki chcąc zaskoczyć rywala narzucili wysoki pressing, szybkie tempo i długie utrzymywanie się przy piłce. Prostopadłymi piłkami w pole karne chciał obsłużyć swoich kolegów Patryk Czułowski, ale dwukrotnie na spalonym był Denis Gojko i raz nie dokładnie przyjął Cezary Sauczek. Szkoda, bo pomocnicy Wigier byliby w doskonałej sytuacji strzeleckiej mając przed sobą tylko bramkarza Garbarni – Aleksandra Kozioła.

W 20 minucie Biało-Niebiescy mogli zdobyć pierwszą wyjazdową bramkę w 2 lidze. Dośrodkowaną piłkę z rzutu rożnego uderzył głową Adrian Karankiewicz i gospodarzy uratowała poprzeczka. W odpowiedzi, również po stałym fragmencie gry główkował po koźle Kacper Laskoś i futbolówka przeleciała minimalnie nad bramką.

Z biegiem czasu gra się wyrównała i toczyła głównie w środku boiska. Brakowało piłkarskiej jakości i sytuacji do sprawdzenia swojej skuteczności w sytuacjach pod bramką. Po pierwszej odsłonie nic nie wskazywało, że tak szybko w drugiej uda się zawodnikom Wigier wyjść na prowadzenie. W 46 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Bartłomieja Babiarza przepuszczona piłka doszła do Kamila Adamka i napastnik Wigier instynktownym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Dwie minuty później napastnik Wigier urwał się obrońcom, pognał na bramkę i w sytuacji sam na sam oddał piłkę na prawą stronę do Denisa Gojki, ale ten fatalnie spudłował. O tym, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą, podopieczni Dawida Szulczka przekonali się w 56 minucie. Akcję środkiem świetnie rozprowadził Jakub Kowalski zagrał na lewą stronę w kierunku Patryka Serafina, który w tempo w pole karne posłał piłkę do Kamila Kuczaka. Pomocnik gospodarzy mocnym mierzonym strzałem doprowadził do wyrównania.

Po zdobytej bramce gospodarze jeszcze bardziej się otworzyli szukając kolejnej bramkowej szansy. W 64 minucie z ostrego kąta uderzał Jakub Bąk i Hieronim Zoch niefortunnie twarzą sparował piłkę na rzut rożny. Kilka minut później po akcji Wigier piłkę na 16 metr do Babiarza zgrał kapitan Wigier Adrian Karankiewicz, pomocnik Wigier technicznie huknął w kierunku okienka bramki, ale świetnie interweniował Aleksander Kozioł.

W 80 minucie blisko szczęścia byli piłkarze „Garbarzy”. Na 16 metrze z piłką znalazł się Kuczak i mocnym, technicznym strzałem na dalszy słupek minimalnie się pomylił.

Wigry wspierane przez niewielką grupkę kibiców z Suwałk przeniosły grę na połowę przeciwnika, a gospodarze czyhali na dogodną okazję do kontry. W 86 minucie podopieczni Dawida Szulczka mieli kolejny stały fragment gry. Z narożnika pola znów świetnie posłał piłkę w kierunku napastnika Bartłomiej Babiarz i Adamek uderzeniem głową znów dał prowadzenie.

W doliczonym czasie gry, walkę o piłkę w środku pola wygrał Paweł Gierach, oddał futbolówkę Babiarzowi, który świetnie wypatrzył przed polem karnym czekającego Kamila Adamka. Dalekie i idealnie celne zagranie byłego zawodnika Zagłębia Sosnowiec przejął przed polem karnym napastnik Wigier i lobem pokonał wychodzącego z bramki, bezradnego Aleksandra Kozioła.

W poprzednim sezonie bolączką Wigier Suwałki było tracenie bramek po stałych fragmentach gry. Dziś to właśnie zespół Dawida Szulczka zdobył dwie bramki po rzutach rożnych. Biało-Niebiescy odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo i w doskonałych humorach przystąpią do przygotowań do kolejnego meczu. W 5 kolejce suwalczanie zmierzą się na Zarzeczu z rezerwami Śląska Wrocław.

Adrian Milewski , fot. archiwum suwalki24.pl

Garbarnia Kraków - Wigry Suwałki  1 : 3 (0:0)

Gole:  Kamil Kuczak 56 - Kamil Adamek 46, 87 i 90+3

Garbarnia: Aleksander Kozioł - Kacper Laskoś (66. Dawid Malik), Patryk Serafin (89. Szymon Pająk), Marek Masiuda, Błażej Radwanek (46. Tomasz Kołbon), Kamil Kuczak, Jakub Bąk, Mateusz Duda (90. Jan Klimek), Grzegorz Marszalik (89. Bruno Wacławek), Donatas Nakrošius, Jakub Kowalski

Wigry: Hieronim Zoch - Martin Dobrotka, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Daniel Liszka, Michał Ozga, Bartłomiej Babiarz, Patryk Czułowski (82. Łukasz Bogusławski), Cezary Sauczek (84. Paweł Gierach), Denis Gojko (67. Kacper Wełniak), Kamil Adamek

Żółte kartki: Jakub Bąk – Adrian Karankiewicz

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)

Pozostałe wyniki i pary 4. kolejki:

Błękitni Stargard - Bytovia Bytów  1 : 4 (0:0)

Gole: Dawid Polkowski 52 - Krzysztof Bąk 71, Piotr Giel 74, 80, Jakub Ryś 85

Żółte kartki: Hubert Krawczun – Krzysztof Bąk, Kacper Sezonienko

Znicz Pruszków - Stal Rzeszów  0 : 2 (0:1)

Gole: Wojciech Reiman 60, Dawid Olejarka 90

Żółte kartki: Dariusz Zjawiński, Marcin Bochenek, Maciej Wichtowski – Radosław Sylwestrzak

Skra Częstochowa - Motor Lublin  1 : 1  (1:0)

Gole: Adam Olejnik 34 – Rafał Król 49

żółte kartki: Jakub Sinior, Wojciech Słomka – Rafał Grodzicki, Marcin Michota (x 2), Sławomir Duda, Michał Bogacz.

Czerwona kartka: Marcin Michota (90. minuta, Motor, za drugą żółtą)

Olimpia Elbląg - Chojniczanka Chojnice  0 : 0

Żółte kartki: Michał Kiełtyka, Wojciech Zyska, Eryk Filipczyk – Serhij Napołow, Szymon Skrzypczak

Górnik Polkowice - GKS Katowice  2 : 0 (2:0)

Gole: Adrian Błąd 26, 42

Żółte kartki: Kamil Wacławczyk, Maciej Kowalski-Haberek - Adrian Błąd, Bartosz Jaroszek

Olimpia Grudziądz - Sokół Ostróda  0 : 4 (0:0)

Gole: Dawid Wolny 58 (k), 76, Tomasz Gajda 71, Adam Dobosz 90

Żółte kartki: Rafał (Sokół)Siemaszko, Michał Zimmer.

Czerwona kartka: Samuel Hernández (70. minuta, Olimpia, za faul taktyczny).

Pogoń Siedlce - Hutnik Kraków  2 : 1 (0:0)

Gole: Maciej Górski 67, Franciszek Wróblewski 90 - Abdallah Hafez 59

Żółte kartki: Maciej Górski, Ishmael Baidoo - Sebastian Olszewski

Niedziela, 20.09.

Śląsk II Wrocław - KKS 1925 Kalisz  0 : 3 (0:1)

Gole: Bartłomiej Maćczak 23, 79, Kamil Sabiłło 86

Żółte kartki: Mariusz Pawelec, Przemysław Bargiel - Jakub Chojnowski, Bartosz Waleńcik

5:7

Pogoń Siedlce została ukarana odjęciem sześciu punktów za niedozwolone wspomaganie farmakologiczne zawodników w sezonie 2019/20.

5 goli - Kamil Adamek (Wigry) Suwałki),

3 gole -  Adrian Błąd (GKS Katowice), Piotr Giel (Bytovia Bytów), Bartłomiej Maćczak (KKS 1925 Kalisz), Dawid Olejarka (Stal Rzeszów), Kamil Wojtyra (Skra Częstochowa),

2 gole Mateusz Baszak (Górnik Polkowice), Denis Gojko (Wigry Suwałki), Serhij Napołow (Chojniczanka Chojnice), Dawid Polkowski (Błękitni Stargard), Wojciech Reiman (Stal Rzeszów), Oskar Ryk (Błękitni Stargard), Kacper Sezonienko (Bytovia Bytów), Michał Skóraś (Lech II Poznań), Szymon Skrzypczak (Chojniczanka Chojnice), Eryk Sobków (Górnik Polkowice), Piotr Stawarczyk (Hutnik Kraków), Tomasz Swędrowski (Motor Lublin), Jan Sýkora (Lech II Poznań), Mariusz Szuszkiewicz (Górnik Polkowice), Marcin Urynowicz (GKS Katowice), Dawid Wolny (Sokół Ostróda), Filip Wójcik (Motor Lublin),

1 gol - Przemysław Antoniak (Hutnik Kraków), Jakub Bąk (Garbarnia Kraków), Krzysztof Bąk (Bytovia Bytów), Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław), Bartosz Brodziński (Pogoń Siedlce), Piotr Ceglarz (Motor Lublin), Adam Dobosz (Sokół Ostróda), José Embaló (Olimpia Grudziądz), Szymon Emche (Chojniczanka Chojnice), Tomasz Gajda (Sokół Ostróda), Piotr Janczukowicz (Olimpia Grudziądz), Jakub Karbownik (Lech II Poznań), Mateusz Klichowicz (Chojniczanka Chojnice), Filip Kozłowski (GKS Katowice), Rafał Król (Motor Lublin), Kamil Kuczak (Garbarnia Kraków), Adrian Łyszczarz (Śląsk II Wrocław), Maciej Machalski (Znicz Pruszków), Bartłomiej Maćczak (KKS 1925 Kalisz), Mateusz Majewski (KKS 1925 Kalisz), Piotr Marciniec (Pogoń Siedlce), Donatas Nakrošius (Garbarnia Kraków), Piotr Okuniewicz (Sokół Ostróda), Adam Olejnik (Skra Częstochowa), Bartłomiej Olszewski (Pogoń Siedlce), Mateusz Ozimek (Hutnik Kraków), Krystian Pieczara (Stal Rzeszów), Błażej Radwanek (Garbarnia Kraków), Jakub Ryś (Bytovia Bytów), Kamil Sabiłło (KKS 1925 Kalisz), Krystian Sanocki (GKS Katowice), Mathieu Scalet (Śląsk II Wrocław), Łukasz Szramowski (Lech II Poznań), Krzysztof Świątek (Hutnik Kraków), Daniel Świderski (Motor Lublin), Paweł Tarnowski (Znicz Pruszków), Ernest Terpiłowski (Górnik Polkowice), Orest Tkaczuk (Olimpia Elbląg), Robert Tunkiewicz (KKS 1925 Kalisz), Kamil Wenger (Olimpia Elbląg), Paweł Zawistowski (Bytovia Bytów), Robert Ziętarski (Chojniczanka Chojnice), Michał Zimmer (Sokół Ostróda).