27.07.2020

Ślęza Wrocław - Wigry Suwałki w I rundzie Totolotek Pucharu Polski

W siedzibie PZPN wylosowano pary I rundy Totolotek Pucharu Polski. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się w terminie 13-16 sierpnia.

Rywalem suwalskich Wigier i gospodarzem meczu będzie III-ligowa Ślęza Wrocław. Rozgrywki III ligi sezonu 2019/20 w grupie III Ślęza zakończyła na 11. miejscu. W 18 meczach (po pierwszej kolejce rundy rewanżowej rozgrywki przerwane z powodu Covid 19) zgromadziła 25 pkt., odniosła 6 zwycięstw, 7 spotkań zremisowała, 5 przegrała. U siebie bilans Ślęzy to 3 wygrane, 4 remisy i 2 porażki.

A to komentarz KONRADA do pary Ślęza - Wigry zamieszczony na portalu 90minut.pl

Ślęza Wrocław powinna poradzić sobie ze spadkowiczem z I ligi Wigrami. W Suwałkach dopiero przebudowują zespół na grę w II lidze i będą jeszcze w okresie przygotowawczym. Ponadto muszą do Wrocławia przejechać autokarem przez całą Polskę (ok.650 km). Ślęza kończy właśnie sezon przygotowawczy i od 01.08 br. piłkarze będą już w rytmie meczowym, bo III liga gr.III,w której grają, rusza właśnie wtedy.

Wigry zamierzają zajść w pucharowych rozgrywkach jak najwyżej. Właśnie z uwagi na mecz I rundy Biało-Niebiescy zakończą urlopy 5-6 sierpnia.

W I rundzie Totolotek Pucharu Polski zagrają 64 kluby - zwycięzcy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, zespoły PKO Ekstraklasy, Fortuna I ligi oraz drużyny z miejsc 1-10 w II lidze i czterech zwycięzców rundy wstępnej. Wiadomo już, że Górnik Polkowice otrzyma w rundzie wstępnej awans bez gry, ponieważ jego rywal - Gryf Wejherowo - został wykluczony z rozgrywek.