15.10.2022

Tur Bielsk Podlaski - Wigry Suwałki 2:4. Marcin Fiedorowicz ustrzelil hat-tricka

Niezwykle cenne zwycięstwo, i to na wyjeździe odnieśli piłkarze Wigier. Pokonali Tura Bielsk Podlaski, wicelidera, a trzy gole zdobył wychowanek Tura Marcin Fiedorowicz. Bialo-Niebiescy traca do lidera z Łomzy 4 punkty.

Strzelcem czwartej bramki dla druzyny Dariusza Koncewicza był Gabriel Romatowski, który wykorzystał prostopadłe podanie... Marcina Fiedorowicza, ktory może pochwalić sie hat-trckiem i asystą.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla suwalskich Wigier. Już w pierwszej minucie rajdem popisał się wychowanek miejscowego Tura – Marcin Fiedorowicz, ale wtedy jego próba uderzenia na bramkę została skutecznie zablokowana. W 9 minucie Fiedorowicz wbiegł w pole karne, ale po wślizgu rywala został sfaulowany. Arbiter podyktował rzut karny, który płaskim strzałem wykorzystał sam pokrzywdzony.

Chwilę później Wigry w przewadze ruszyły z kontratakiem, ale Dawid Kalinowski zamiast podać prostopadle do Sebastiana Zackiewicza odważył się na uderzenie. Piłkę po rykoszecie bez problemów wyłapał bramkarz gospodarzy.

W 22 minucie znów postraszył byłych kolegów Marcin Fiedorowicz. Pomocnik Wigier uderzył płasko z linii 16 metra, ale bramkarz udanie interweniował przy lewym słupku bramki. Tuż przed przerwą Wigry utrzymywały przewagę przy piłce i szukały kolejnych okazji na podwyższenie prowadzenia.

Bliski ku temu był Radosław Gulbierz, który wypuszczony w pole karne gospodarzy uderzył płasko obok wychodzącego z bramki Danielczyka, ale piłka odbijając się od słupka opuściła boisko.

Drugie trafienie przed zejściem do szatni zaliczył Marcin Fiedorowicz, ale bramkarz gospodarzy w dużej mierze także do tego się przyczynił. Pomocnik suwalczan odważnie uderzył w kierunku bramki z linii pola karnego i golkiper przepuścił strzał pomiędzy swoimi nogami. Biało - Niebiescy na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron to gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. W 49 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w wykonaniu Andrzeja Kosińskiego piłka bezpośrednio wylądowała w siatce bramki strzeżonej przez Piotra Słowikowskiego.

W 58 minucie Kosiński próbował powtórzyć swój wyczyn i posłał głęboki centrostrzał. Na szczęście piłka o centymetry minęła słupek bramki Wigier. Chwilę później to właśnie bramkarz Wigier uratował dwukrotnie swój zespół. Najpierw po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego sparował piłkę zmierzającą w okienko bramki, a później instynktownie obronił strzał z bliskiej odległości.

Pachniało bramką dla Tura, ale to Wigry powiększyły prowadzenie. W 70 minucie prostopadłą piłkę w pole karne otrzymał Gabriel Romatowski i płaskim strzałem zdobył trzeciego gola dla Biało - Niebieskich.

10 minut później goście znów przełamali defensywę Wigier i zdobyli bramkę kontaktową, co zapowiadało nerwową końcówkę. Na szczęście w 90 minucie Wigry miały stały fragment gry w postaci rzutu wolnego, który pięknym technicznym uderzeniem wykorzystał Marcin Fiedorowicz i na 2:4 ustalił rezultat tego spotkania.

Biało - Niebiescy wygrali siódmy mecz w sezonie i z 24 punktami na koncie zajmują obecnie 7 miejsce w tabeli, mając 4 oczka straty do lidera z Łomży.

Następne spotkanie suwalski zespół rozegra 22 października z Orłem Kolno. To spotkanie na stadionie miejskim w Suwałkach zaplanowano na godzinę 13:00.

Tur Bielsk Podlaski - Wigry Suwałki 2:4

Bramki: 0:1 – Marcin Fiedorowicz 9-karny, 0:2 – Marcin Fiedorowicz 45, 1:2 – Andrzej Kosiński 49, 1:3 – Gabriel Romatowski 70, 2:3 – 81, 2:4 – Marcin Fiedorowicz 90.

Tur: Mateusz Danielczyk – Krystian Kulikowski, Jacek Dzienis, Piotr Kosiński, Rafał Kulikowski, Andrzej Lewczuk, Patryk Niemczynowicz, Michał Walczuk, Patryk Stypułkowski, Karol Kosiński, Marcin Bazylewski.

Rezerwa: Marcin Drozdowski, Damian Onacik, Szymon Baran, Jakub Troc, Andrzej Kosiński, Mateusz Jambrzycki, Daniel Daniłowski

Wigry: Piotr Słowikowski – Beniamin Przełomski, Filip Kozłowski, Dawid Kalinowski, Tomasz Rytelewski, Radosław Gulbierz, Łukasz Kubrak, Diakhite Salouma, Marcin Fiedorowicz, Gabriel Romatowski, Sebastian Zackiewicz