Ślepsk Malow Suwałki

29.03.2024
20:30

28.04.2021

Wigry – Stal Rzeszów 1:1. Radość z uratowania remisu i żal straconych dwóch punktów [wideo, foto]

W 30. Kolejce eWinner 2 Ligi, Wigry Suwałki choć przegrywały do 95 minuty, to wyrwały jedno oczko w meczu z najlepiej spisującą się w delegacjach Stalą Rzeszów. W ostatniej akcji bramkę dającą remis pięknym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył Kamil Adamek.

Radość z uratowanego w ostatniej chwili remisu, ale drużyna Dawida Szulczka grała w tym meczu o zwycięstwo. Gdyby je odniosła, zmniejszyłaby stratę do liderów, bo zespoły ze ścisłej czołówki także zostały bez kompletu punktów.

Rzeszowianie do Suwałk przyjechali bez kontuzjowanych ofensywnych graczy. Grzegorz Goncerz i Wojciech Reiman, który ma już na swoim koncie 10 bramek, wracają do zdrowia po drobnych urazach. Ich miejsce w ataku wypełnił Krystian Pieczara.

Wigry, pomimo gotowości gry od pierwszej minuty nieobecnych ostatnio Martina Dobrotki i Kamila Adamka, wyszły na to spotkanie w tym samym zestawieniu w jakim rozpoczęli mecz w Chojnicach.

Podopieczni Dawida Szulczka, którzy przez cały miesiąc preferowali grę w niskiej obronie przed własną bramką, już w 3. minucie mogli zostać skarceni. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Głowackiego, do strzału głową doszedł Krystian Pieczara, ale to uderzenie świetnie obronił stojący między słupkami Hieronim Zoch. Chwilę później znów Głowacki posłał piłkę w kierunku Pieczary, ale ten nie spodziewał się, że z futbolówką tak łatwo minie się Rafał Grzelak i zaskoczony sytuacją nie zdołał oddać strzału na bramkę.

- Ta pierwsza sytuacja, kiedy strzelałem głową to bardzo dobrze zachował się bramkarz. Piłkę już widziałem w siatce, ale nie udało się – skomentował Krystian Pieczara, zawodnik gości.

W 11 minucie po próbie dośrodkowania Michała Orzechowskiego piłkę zablokował stojący w polu karnym Łukasz Góra, na tyle niepewnie, że gracze Wigier sugerując zagranie ręką, domagali się rzutu karnego, jednak gwizdek arbitra z Olsztyna w tej sytuacji milczał.

Po dwudziestu minutach więcej z gry zaczęli mieć gospodarze i mogli to udokumentować za sprawą Cezarego Sauczka. Najpierw po przejęciu futbolówki od obrońcy Stali, płaski strzał pomocnika Wigier kapitalnie obronił młody Wiktor Kaczorowski, a minutę później wypuszczony w uliczkę przez Kacpra Wełniaka, Cezary Sauczek w sytuacji sam na sam minimalnie przeniósł piłkę nad lewym okienkiem bramki.

Suwalczanie kolejną groźną sytuację mieli w 34. minucie. O strzał z dystansu pokusił się Patryk Mularczyk, ale i tym razem świetnie spisał się w bramce Wiktor Kaczorowski.

Biało – Niebiescy posiadali inicjatywę, dłużej grali piłką, ale w pierwszej odsłonie nie udało się jej udokumentować. Na przerwę obie ekipy, które ostatnio zdobywaly duzo goli, schodziły bez strzelonej bramki. Dzwina sytuacja tym bardziej, że w czterech już zakończonych o tej porze spotkaniach padł wynik 0:0.

Po zmianie stron zapachniało trafieniem Kacpra Wełniaka. Po podaniu z lewej strony od Cezarego Sauczka, napastnik Wigier huknął lewa nogą zza pola karnego i znów niebezpieczny strzał suwalczan wybronił 19-letni golkiper gości W kolejnej akcji, gospodarze znów domagali się podyktowania wolnego za zagranie ręką Bartosza Wolskiego, ale i tym razem arbiter Marcin Szczerbowicz z Olsztyna postanowił nie zagwizdać.

W odpowiedzi dwukrotnie postraszył Błażej Szczepanek - najpierw uderzył piłkę nad poprzeczką suwalskiej bramki, a chwilę później strzałem głową chybił obok słupka.

W 74 minucie, w swojej pierwszej akcji po wejściu na boisko, faulowany w polu karnym został Wiktor Kłos. Winowajcą był Patryk Mularczyk, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze ustawił się Piotr Głowacki. Mimo wyczucia intencji strzelca przez Hieronima Zocha, strzał z rzutu karnego doświadczonego zawodnika rzeszowian zamienił się na gola. Kwadrans przed końcem Wigry przegrywały 0:1.

Oprócz wcześniej wprowadzonych na plac gry Kamila Adamka i Michała Żebrakowskiego, trener Wigier postanowił przeprowadzić potrójną zmianę. Boisko opuścili Michał Orzechowski, Daniel Liszka i Bartłomiej Babiarz, a w ich miejsce weszli Paweł Gierach, Martin Dobrotka i Patryk Czułowski.

Przed upływem regulaminowego czasu gry rajdem pod bramkę Stali popisał się Michał Żebrakowski, ale na strzał na bramkę zabrakło miejsca.

Wigry napierały i szukały pomysłu jak urwać rzeszowianom choćby jeden punkt, tak jak gracze Stali zrobili to w doliczonym czasie w meczu ze Śląskiem II Wrocław (4:3).

W 5 minucie doliczonego czasu Kamil Adamek zgrał najpierw głową do Adriana Piekarskiego, który uruchomił na skrzydle Denisa Gojkę. Pomocnik Wigier dośrodkował futbolówkę na 5. metr, do której dopadł niezwykle doświadczony i sprytny Kamil Adamek i pięknym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans na interwencję bramkarzowi Stali. Nasz najskuteczniejszy piłkarz, zdobywając 11. bramkę w sezonie, doprowadził do wyrównania i sprawił, że jeden jakże cenny punkt został w Suwałkach.

- Zabrakło w końcówce konsekwencji i na ten mecz możemy patrzeć w kategorii przegranej. Żałuję, że nie dowieźliśmy korzystnego rezultatu do końca – podsumował krótko po meczu zawodnik Stali Rzeszów Krystian Pieczara.

Wigry osiagnęły zdobycz w piątym meczu z rzędu (3 zwycięstwa i 2 remisy). Swoje spotkanie przegrał GKS Katowice - 0:2 z Garbarnią w Krakowie. Liderujący Górnik Polkowice, także na wyjeździe bezbramkowo zremisował z Błękitnymi, tak samo zresztą jak będąca za naszymi plecami w tabeli Skra Częstochowa – 0:0 z Lechem II Poznań. W ostatnim meczu 30. kolejki eWinner 2 ligi Chojniczanka Chojnice zremisowała 2:2 w Lublinie z miejscowym Motorem.

Kolejne ligowe spotkanie już w najbliższą sobotę. gdzie Biało – Niebiescy zmierzą się z Sokołem w Ostródzie. Początek tego meczu o godzinie 18:00, a my już teraz zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo na naszym portalu.

Adrian Milewski, TM

Wigry Suwałki - Stal Rzeszów 1 : 1 (0:0)

Wigry: Hieronim Zoch - Michał Orzechowski (81. Martin Dobrotka), Adrian Piekarski, Rafał Grzelak, Daniel Liszka (81. Paweł Gierach) - Denis Gojko, Wojciech Kamiński, Bartłomiej Babiarz (82. Patryk Czułowski), Patryk Mularczyk, Cezary Sauczek (65. Michał Żebrakowski) - Kacper Wełniak (65. Kamil Adamek).

Stal: Wiktor Kaczorowski - Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Łukasz Góra, Piotr Głowacki - Błażej Szczepanek, Jakub Szczypek (67. Sławomir Szeliga), Bartosz Wolski - Krystian Pieczara, Dawid Olejarka (83. Jarosław Fojut), Mariusz Sławek (73. Wiktor Kłos).

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Gole: Kamil Adamek 90+5 - Piotr Głowacki 75 (z karnego)

Żółte kartki: Rafał Grzelak - Radosław Sylwestrzak, Błażej Szczepanek, Łukasz Góra, Oktawian Skrzecz (rezerwowy)

Pozostałe wyniki 30. kolejki

Śląsk II Wrocław - Hutnik Kraków 0 : 0

Żółte kartki: Piotr Celeban, Sebastian Bergier – Miłosz Drąg, Tomasz Jaklik

Skra Częstochowa - Lech II Poznań 0 : 0

Żółte kartki: Kamil Wojtyra, Piotr Nocoń, Karol Noiszewski – Filip Borowski, Jakub Białczyk, Eryk Kryg

Błękitni Stargard - Górnik Polkowice 0 : 0

Żółte kartki: Bartłomiej Mruk, Kamil Walków – Eryk Sobków, Mariusz Szuszkiewicz, Karol Fryzowicz

Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 0 : 0

Znicz Pruszków - Olimpia Grudziądz 2 : 0 (1:0)

Gole: Krystian Tabara 23, Maciej Firlej 79

Żółte kartki: Maciej Wichtowski, Maciej Firlej, Szymon Kaliniec – Marko Zawada, Robert Obst

Czerwona kartka: Omid Popalzay (Olimpia, 51 min.)

Garbarnia Kraków - GKS Katowice 2 : 0 (1:0)

Gole: Michał Fidziukiewicz 43, Grzegorz Marszalik 68

Żółte kartki: Marek Masiuda, Donatas Nakrošius – Arkadiusz Jędrych

KKS 1925 Kalisz - Sokół Ostróda 2 : 0 (0:0)

Gole: Andrzej Kaszuba 52, Robert Tunkiewicz 67

Żółte kartki: Adrian Łuszkiewicz, Andrzej Kaszuba – Tomasz Gajda

Motor Lublin - Chojniczanka Chojnice 2 : 2 (0:1)
Gole: Rafał Król 53 (z karnego), Tomasz Swędrowski 57- Adam Ryczkowski 35 i 65

Żółte kartki: Paweł Czajkowski (Chojniczanka)

24:46

Pogoń została ukarana odjęciem trzech punktów za niedozwolone wspomaganie farmakologiczne zawodników w sezonie 2019/20.

Zaległy mecz z 28. kolejki

Znicz Pruszków - Górnik Polkowice 26.05.

Czołówka strzelców:

18 goli – Kamil Wojtyra (Skra Częstochowa), Dawid Wolny (Sokół Ostróda),

16 goli – Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław),

14 goli Piotr Giel (Bytovia Bytów),

13 goli – Szymon Skrzypczak (Chojniczanka Chojnice), Eryk Sobków (Górnik Polkowice), Marcin Urynowicz (GKS Katowice),