04.08.2020

Wigry Suwałki przygotowują się do gry w II lidze. Są sponsorzy, wracają piłkarze [wideo]

W strojach Lotto, które łącznie ze specjalnie dedykowaną koszulką zapewni firma Vitasport, szybko na zaplecze ekstraklasy mają wrócić suwalskie Wigry.

Biało-Niebiescy podpisali kolejny kontrakt z produkującym okna i drzwi Stollarem, zatrzymali innych głównych sponsorów. W Fortuna 1 Lidze wygrali klasyfikacje Pro Junior System, a jako spadkowicz otrzymają połowę z 1,6 mln zł brutto. To zrekompensuje im straty wpływów od Polsatu Sport i Fortuny.

- Klub jest mądrze zarządzany i pod względem finansowym jesteśmy przygotowani do walki o jak najwyższe miejsce w II lidze - mówi Dariusz Mazur, prezes Wigier. - Na pewno groźne będą zespoły GKS Katowice, Bytovii Bytów czy Motoru Lublin. Już jesienna runda pokaże, czy także sportowo jesteśmy silni, ale chcemy włączyć się do rywalizacji o awans.

- Gdybym w te plany nie wierzył, to bym tu nie pracował - wtórował prezesowi podczas konferencji zorganizowanej w przeddzień rozpoczęcia przygotowań Dawid Szulczek, nowy trener Wigier. - W szatni mamy dużo jakości, zawodników, którzy mają coś do udowodnienia. W drużynie pozostali piłkarze, których chieliśmy zatrzymać, dokonamy 3-4 transferów. Musimy wypracować własny styl i zdobywać punkty od początku sezonu.

Pierwszy transfer już jest. Po przerwie na grę w III-ligowej Siarce Tarnobrzeg, do Wigier wraca bramkarz Hieronim Zoch, który Wigry zasilił w 2014 roku, zaraz po awansie do I ligi. Z wypożyczenia do Bytovii Bytów wrócił wychowanek Adrian Piekarski, a do Znicza Biała Piska - Bartosz Gużewski i Oskar Furst.

Przypomnijmy, że zrehabilitować się za miniony sezon pragną Jan Balawejder, Paweł Gierach, Michał Ozga, Martin Dobrotka, Adrian Karankiewicz, Grzegorz Aftyka, Patryk Czułowski, Cezary Sauczek i Kacper Wełniak. 

- Dawno już nie mieliśmy takiego sezonu, którego nie musimy rozpoczynać od głebokiego przemeblowania składu - cieszy się Dariusz Mazur.

Radości i entuzjazmu nie kryje też trener Szulczek, który przekonuje, że krótkie urlopy nie wybiły jego podopiecznych z rytmu. Podobne przerwy notują przecież piłkarze wyeliminowani przez kartki czy drobne urazy.

- Już 13 sierpnia na sztucznej trawie we Wrocławiu zagramy mecz I rundy Pucharu Polski z będącą wówczas już po dwóch meczach ligowych Ślęzą, ale świadomi tych faktów musimy przygotować się tak, żeby pokazać, że występujemy o klasę wyżej od wrocławian - przekonuje Dawid Szulczek.

Nowy trener Wigier ma nowego asystenta - Waldemara Warchoła. W sztabie szkoleniowym pozostali Donatas Vencevicius i Karol Salik, a także trener przygotowania fizycznego Adam Pomian, którego zakres obowiazków poszerzył się o pracę z rezerw. 

W prowadzonych przez Mariusza Cieślukowskiego Wigrach II Suwałki występować będą juniorzy starsi i juniorzy, którzy grę w IV lidze podlaskiej połączą z rywalizacją z rówieśnikami.

 - Moim marzeniem jest, by przynajmniej połowę pierwszej drużyny Wigier stanowili wychowankowie - mówi prezes Dariusz Mazur. - O tym zdecyduje jednak nie miejsce urodzenia czy wyszkolenia, a prezentowany przez zawodnika poziom sportowy.  

Wojciech Drażbaudostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*