27.07.2020

Wigry Suwałki szykują skład na II ligę. Zostają Martin Dobrotka i Kacper Wełniak

Władze suwalskiego klubu zawarły w poniedziałek nowe kontrakty ze słowackim stoperem Martinem Dobrotką - na rok i napastnikiem Kacprem Wełniakiem - na dwa lata.

Obaj piłkarze przyjechali do Suwałk zimą. W byłym, doświadczonym 35-letnim reprezentancie Słowacji, kiedyś piłkarzu Slowana Bratysława czy Slawii Praga upatrywano tego, który walnie pomoże uratować I ligę. Niestety, Martin Dobrotka (na zdjęciu w środku), który z powodu kontuzji nie grał od września, nie wrócił do formy. W kilku meczach popełnił juniorskie wręcz błędy. 

Dawid Szulczek, nowy trener Wigier chce mieć jednak w zespole doświadczonych graczy. Słowak w swojej normalnej dyspozycji ma być obrońcą na wagę złota.

Kacper Wełniak wsławił się tym, że jesienią, jako piłkarz III-ligowych rezerw Legii, golem przyczynił się do wyeliminowania Wigier w Pucharze Polski. Wiosną w Suwałkach 20-letni atakujący wyróżnił się tylko zaangażowaniem i walecznością. W 12 meczach nie zdobył bramki.

Wcześniej kontrakty z Wigrami przedłużyli Adrian Karankiewicz, Jan Balawejder, Cezary Sauczek, Mohamed Loua i Denis Gojko.      

Już z końcem czerwca odeszli Johan Oremo, Joel Huertas, Dawid Sołdecki, Martin Adamec, Arkadiusz Najemski i Dominik Kąkolewski, Michał Król(koniec kontraltów i wypożyczeń). Z wypożyczenia wróci do Legii Warszawa Konrad Matuszewski.

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*