29.03.2024
20:30

05.01.2021

PlusLiga. W Warszawie Verva, wprawdzie bez werwy, ale rozhartowała Stal i jest już przed Ślepskiem

W zaległym meczu 3. kolejki Verva Warszawa na własnym parkiecie pokonała beniaminka z Nysy 3:2. Te dwa punkty sprawiły, że Verva z 8. miejsca awansowała na 5., spychając Ślepsk Malow z 6. na 7. pozycję.

Kolejne zaległe mecze rozegrane zostaną w środę i czwartek, ale ich wyniki nie będą miały wpływu na pozycję Ślepska Malowu w tabeli.

Po wygranym przez Vervę pierwszym secie 25:10 wydawało się, że dwukrotnie druga drużyna  Mistrzostw Polski (2018/19 i 2019/20) i srebrny medalista Pucharu Challenge (2012) nie będzie miała problemów z pokonaniem beniaminka z Nysy. Ale boisko zweryfikowało te oczekiwania, bowiem po walce drugiego i trzeciego seta wygrała Stal, czwartego Verva i o końcowym zwycięstwie podopiecznych Andrea Anastasiego zadecydował tie break wygrany przez Vervę 20:18, a ostatni w meczu punkt na wagę zwycięstwa ekipie ze stolicy atakiem w aut „podarował” były siatkarz Ślepska Mariusz Schamlewski (drugim zawodnikiem Stali mającym na koncie występy w Ślepsku był libero Kamil Dembiec). Mecz trwał w sumie 136 minut, a siatkarze zdobyli 215 pkt. (115 Verva, 100 Stal).

Zaległe mecze:

wtorek, 5.01.  z 3. kolejki:

Verva Warszawa - Stal Nysa  3 : 2 (25:10, 22:25, 23:25, 25:22, 20:18)

1361:1585

Kolejność w tabeli po każdej kolejce rozgrywek ustalana jest według liczby zdobytych punktów meczowych. W przypadku równej liczby punktów meczowych o wyższym miejscu w tabeli decyduje: