06.08.2021

PreZero Grand Prix PLS 2021. Zwycięstwo Ślepska Malowu

W drugim dniu rozgrywanego na plaży w Krakowie turnieju PreZero Grand Prix PLS 2021 siatkarze Ślepska Malowu Suwałki pokonali 2:0 Cemeko-System Gwardię Wrocław (I liga). Przypomnijmy, że w pierwszym meczu drużyna prowadzona w tym turnieju przez Kamila Skrzypkowskiego uległa 0:2 ekipie Jastrzębskiego Węgla. W sobotę rywalem biało-niebieskich będzie Alsecco Stal Nysa.

Pierwszego seta od prowadzenia 8:4 rozpoczęli wrocławianie. Suwalczanie musieli mocno się napracować, aby zniwelować straty i doprowadzić do remisu 10:10. Przez dłuższy czas trwała ostra wymiana ciosów 20:20 i dopiero w końcówce więce zimnej krwi zachowali zawodnicy z Suwałk, wygrywając 25:21. W drugiej odsłonie zawodnicy z Suwałk zdominowali rywali. Dzięki udanym akcjom na siatce Pawła Halaby i Mateusza Czunkiewicza osiągnęli wysokie prowadzenie 12:6. Wrocławianom nie pomogło wejście na boisko Grzegorza Boćka, bowiem nadal mieli kłopoty z rozegraniem punktowej akcji. Suwalczanie z kolei wykorzystywali każdą akcję i powiększali przewagę 21:11. Do końca seta pozwolili rywalom z Chemeko-System Gwardii zdobyć tylko 5 oczek, wygrywając seta 25:16.

Chemeko-System Gwardia Wrocław - Ślepsk Malow Suwałki 0:2 (21:25, 16:25).

Ślepsk zagrał w składzie: M. Laskowski, Ł. Makowski 2 pkt., A. Takvam, C. Sapiński, P. Filipowicz, P. Halba 14, P. Smoliński 5, M. Czunkiewicz 8.

Statystyki Ślepska:

punkty – 50 (23 w ataku – skuteczność 46%, 3 zagrywką – 6 %, 3 blokiem – 6 %, 21 po błędach rywala – 42%