29.03.2024
20:30

05.09.2020

Błękitni Stargard – Wigry Suwałki 1:0. Mieli okazje, ale prawie 1500 kilometrów pokonali na darmo

Wigry Suwałki po pierwszym wyjazdowym meczu w tym sezonie wracają do domu bez punktów. Żal, bo w drugiej połowie Biało-Niebiescy zmarnowali kilka znakomitych sytuacji, żeby przynajmniej wyrównać.

Liderem po dwóch kolejkach jest Chojniczanka, która w spotkaniu dwóch spadkowiczów, wygrała w Grudziądzu. W tej kolejce, w której padło 28 bramek, sędziowie pokazali az 52 żółte i 3 czerwone kartki.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Oskar Ryk. Pomocnik gospodarzy z zimną krwią wykorzystał dośrodkowanie z prawego skrzydła i wpakował piłkę pod nogami Hieronima Zocha.

Zawodnicy Wigier rozpoczęli to spotkanie odwrotnie niż w meczu z Olimpią Elbląg. Oddali inicjatywę rywalom skupiając się głównie na grze w głębokiej defensywie szukając szansy do przeprowadzenia kontrataku. Błękitni Stargard bez szans na przedarcie się w pole karne swoich szans upatrywali w strzałach z dystansu. Zza pola karnego w 6 minucie wysoko nad bramką uderzył były gracz Wigier Suwałki – Dawid Polkowski, chwilę później obok bramki huknął Błażej Starzycki, a najgroźniej było w 16 minucie, kiedy minimalnie pomylił się Mateusz Bochniak.

Po 20 minutach swoje akcje zaczęli przeprowadzać goście i już dwie minuty później, podanie w szesnastkę w kierunku Kacpra Wełniaka posłał Denis Gojko, ale napastnik Wigier nie zdołał tego przyjąć.

W 26 minucie po serii trzech rzutów rożnych zapachniało trafieniem dla Błękitnych. Najpierw po strąceniu piłki przez Piekarskiego, ta minimalnie minęła lewy słupek bramki, później po wybiciu przez kapitana Wigier i przypadkowym zgraniu ze środkowej strefy boiska do strzału głową doszedł Aleksander Theus, na szczęście instynktownie sparował to Zoch. Po trzecim stałym fragmencie gry, futbolówka wpadła prosto pod nogę Krystiana Kujawy i po strzale obok bramki Wigry odetchnęły z ulgą.

Gra się wyrównała i toczyła głównie w środku pola. Nic nie wskazywało na to, że zabójczą akcję wkrótce przeprowadzą gospodarze. W 41 minucie dalekie zagranie z własnej połowy na prawym skrzydle otrzymał Bochniak, popędził na bramkę Wigier, idealnie dośrodkował na 11 metr, a tam Oskar Ryk dopełnił formalności uderzając pod nogi Hieronima Zocha i było 1:0.

W odpowiedzi efektowną przewrotką strzelał Kacper Wełniak, ale niedokładnie uderzona futbolówka poleciała w trybuny.

W drugiej odsłonie zdecydowanie przycisnęli grający w czerwonych trykotach zawodnicy Wigier Suwałki. W 52 minucie zza pola karnego nad poprzeczką huknął Cezary Sauczek, a dziesięć minut później po wybiciu piłki z własnego pola karnego przez gospodarzy gracze Wigier domagali się przyznania rzutu karnego za zagranie piłki ręką, jednak arbiter pozostał niewzruszony.

Karnego za zagranie ręką suwalczanie domagali się zreszta aż trzykrotnie. Za protesty doczekali się żółtych kartekj dla Dawida Dobrotki i

W 66 minucie golkiper gospodarzy instynktownie obronił nogą groźny strzał Wełniaka, ale to kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry najlepszą okazję na wyrównanie zmarnował Cezary Sauczek. Pomocnik Wigier wyszedł na czystą pozycję, ograł Rzepeckiego i uderzył w boczną siatkę bramki. 5 minut później po wrzutce Kamila Adamka znów do siatki powinien trafić Cezary Sauczek, tym razem świetną interwencją błysnął Mariusz Rzepecki.

Wigry Suwałki, mimo że 14 razy strzelały na bramkę gospodarzy, odniosły pierwszą porażkę i z pierwszego, najdalszego wyjazdu (680 kilometrów w jedną stronę) wracają bez punktów.

Podobnie jak tydzień temu w Kaliszu, bramkarz był najlepszym zawodnikiem Błękitnych. Znakomitą postawę Mariusza Rzepeckiego docenił Hieronim Zoch, golkiper Wigier.

- Spodziewaliśmy się trudnego meczu. Boisko też nie sprzyjało obu zespołom. W pierwszej połowie nie zrealizowaliśmy swoich założeń. Nie tak to miało wyglądać. Druga połowa już na naszą korzyść. Realizowaliśmy plan, który mieliśmy nakreślony. Stworzyliśmy sobie kilka stuprocentowych sytuacji. Bramkarz uratował mecz chłopakom, więc brawa dla niego. Wyciągamy wnioski i przygotowujemy się do następnego meczu u siebie - mówi Hieronim Zoch.

Szansa na rehabilitację już w najbliższy piątek o 17:00. Na stadionie miejskim w Suwałkach Wigry zmierzą się ze Skrą Częstochowa.

Błękitni Stargard – Wigry Suwałki 1 : 0 (1:0)

Gol: Oskar Ryk 41

Błękitni Stargard: Mariusz Rzepecki – Aleksander Theus, Jakub Ostrowski, Krystian Kujawa, Bartosz Sitkowski, Hubert Krawczun, Michał Cywiński, Błażej Starzycki (82. Błażej Klimek), Dawid Polkowski, Oskar Ryk (67. Tomasz Kaczmarek), Mateusz Bochniak (88. Marcin Rajch).

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Grzegorz Aftyka (60. Paweł Gierach), Martin Dobrotka, Adrian Karankiewicz, Adrian Piekarski, Daniel Liszka (76. Kamil Adamek), Denis Gojko, Michał Ozga, Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek, Kacper Wełniak.

Żółte kartki: Krystian Kujawa, Dawid Polkowski, Michał Cywiński – Martin Dobrotka, Bartłomiej Babiarz

Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk)

Pozostałe wyniki 2. kolejki

Piątek, 4.09.

Znicz Pruszków – Bytovia Bytów 1 : 1 (0:0)

Gole: Paweł Tarnowski 82 – Piotr Giel 53

Żółte kartki: Martin Baran, Krystian Tabara, Maciej Michalski – Haris Memić, Deleu

Sobota, 5.09.

Lech II Poznań – Hutnik Kraków 6 : 3 (3:1)

Gole: Jan Sýkora 3, 44, Łukasz Szramowski 11, Michał Skóraś 55, 87, Piotr Stawarczyk 79 (s) - Piotr Stawarczyk 35 (k), Mateusz Ozimek 54, Krzysztof Świątek 60

Żółte kartki: Thomas Rogne, Jan Sýkora – Abdallah Hafez (x 2), Łukasz Kędziora, Piotr Stawarczyk, Patryk Kieliś, Tomasz Jaklik.
Czerwona kartka (za dwie żółte): Abdallah Hafez (90. minuta, Hutnik).

Pogoń Siedlce – Stal Rzeszów 0 : 2 (0:0)

Gol: Dawid Olejarka 87 i 89

Żółte kartki: Marcin Kołodziej, Bartosz Olszewski, Tomasz Margol, Ivan Očenáš – Damian Kostkowski

Olimpia Grudziądz – Chojniczanka Chojnice 1 : 3 (0:2)

Gole: Piotr Janczukowicz 82 - David Andronic 29 (samobójczy), Szymon Skrzypczak 51, Szymon Emche 90

Żółte kartki: David Andronic – Maciej Kona, Szymon Skrzypczak,

Olimpia Elbląg – Motor Lublin 1 : 3 (1:0)

Gole: Orest Tkachuk 11 – Filip Wójcik 48 i 62, Michał Kiełtyka 59 (gol samobójczy)

W 36 min. bramkarz Olimpii obronił rzut karny egzekwowany przez Sławomira Dudę

Żółte kartki: Klaudiusz Krasa, Tomasz Lewandowski, Tomasz Sedlewski (x 2), Eryk Filipczyk, Orest Tkaczuk, Karol Styś, Dawid Winiarski – Maksymilian Cichocki, Leszek Jagodziński, Michał Król, Tomasz Swędrowski

Czerwona kartka (za dwie żółte): Tomasz Sedlewski 73 (Olimpia)

Skra Częstochowa – KKS 1925 Kalisz 1 : 0 (0:0)

Gol: Kamil Wojtyra 59

Żółte kartki: Kamil Wojtyra - Marcin Radzewicz, Mateusz Gawlik

Garbarnia Kraków – Śląsk II Wrocław 1 : 3 (1:1)

Gole: Błażej Radwanek 13 – Mathieu Scalet 19, Sebastian Bergier 32 (z karnego), Adrian Łyszczarz 90

Żółte kartki: Jan Klimek, Błażej Radwanek, Donatas Nakrošius – Szymon Krocz, Marcin Szpakowski, Bartosz Boruń

Górnik Polkowice – Sokół Ostróda 3 : 0 (1:0)

Gole: Mateusz Baszak 23, Eryk Sobków 63, Ernest Terpiłowski 73

Żółte kartki: Mateusz Baszak (Górnik) - Michał Zimmer (x 2), Dawid Wolny, Tomasz Gajda (Sokół)

Czerwona kartka (za dwie żółte): Michał Zimmer 59 (Sokół)

2:6

Pogoń Siedlce została ukarana odjęciem sześciu punktów za niedozwolone wspomaganie farmakologiczne zawodników w sezonie 2019/20.

Strzelcy:

2 gole - Mateusz Baszak (Górnik Polkowice), Denis Gojko (Wigry Suwałki), Dawid Olejarka (Stal Rzeszów), Kacper Sezonienko (Bytovia Bytów), Michał Skóraś (Lech II Poznań), Piotr Stawarczyk (Hutnik Kraków), Jan Sýkora (Lech II Poznań), Kamil Wojtyra (Skra Częstochowa), Filip Wójcik (Motor Lublin)

1 gol - Przemysław Antoniak (Hutnik Kraków), Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław), Bartosz Brodziński (Pogoń Siedlce), Piotr Ceglarz (Motor Lublin), Szymon Emche (Chojniczanka), Piotr Giel (Bytovia Bytów), Piotr Janczukowicz (Olimpia Grudziadz), Mateusz Klichowicz (Chojniczanka Chojnice), Filip Kozłowski (GKS Katowice), Adrian Łyszczarz (Śląsk II Wrocław), Maciej Machalski (Znicz Pruszków), Mateusz Majewski (KKS 1925 Kalisz), Serhij Napołow (Chojniczanka Chojnice), Piotr Okuniewicz (Sokół Ostróda), Bartłomiej Olszewski (Pogoń Siedlce), Mateusz Ozimek (Hutnik Kraków), Krystian Pieczara (Stal Rzeszów), Błażej Radwanek (Garbarnia Kraków), Wojciech Reiman (Stal Rzeszów), Oskar Ryk (Błękitni Stargard), Mathieu Scalet (Śląsk II), Eryk Sobków (Górnik Polkowice), Łukasz Szramowski (Lech II Poznań), Krzysztof Świątek (Hutnik Kraków), Paweł Tarnowski (Znicz Pruszków), Ernest Terpiłowski (Górnik), Orest Tkaczuk (Olimpia), Robert Tunkiewicz (KKS 1925 Kalisz), Marcin Urynowicz (GKS Katowice), Kamil Wenger (Olimpia Elbląg), Robert Ziętarski (Chojniczanka Chojnice), Michał Zimmer (Sokół Ostróda).