29.03.2024
20:30

18.07.2020

Chrobry Głogów – Wigry Suwałki 4:1. Lanie na wyjazdowe pożegnanie [opinie]

Biało-Niebiescy w okrojonym składzie wysoko przegrali swoje ostatnie wyjazdowe spotkanie w Fortuna 1 Lidze.

Podopieczni Donatasa Venceviciusa na Dolny Śląsk pojechali bez kontuzjowanego Grzegorza Aftyki i Michała Żebrakowskiego, a karę za kartki odcierpieć musieli Cezary Sauczek oraz Konrad Matuszewski.

To spotkanie rozpoczęło się tak samo pechowo, jak ostatni wyjazd do Opola. Już w 4 minucie gry, po dalekim zagraniu Olivera Praznovskiego, nieporozumienie w walce o górną piłkę pomiędzy Pawłem Gierachem a Janem Balawejderem wykorzystał Damian Piotrowski, któremu nie pozostało nic innego jak kopnąć piłkę do pustej bramki.

Wigry oddały inicjatywę, a aktywny od pierwszych minut Miłosz Kozak próbował swoich sił w strzałach z dystansu, jednak nie stworzył większego zagrożenia. Po 20 minutach plac gry z powodu urazu musiał opuścić Mikołaj Lebedyński, a w jego miejsce zameldował się Damian Kowalczyk, by ciągu 14 minut ustrzelić dublet. W 26 minucie, po wznowieniu gry od bramki Michała Szromnika, piłkę w środku pola strącił Michał Ozga, a fatalny błąd zapisał na swoje konto Martin Dobrotka. Kapitan Wigier, zbyt słabo dograł do swojego bramkarza, co zamieniło się w „asystę”, którą pewnie wykorzystał Kowalczyk.

Przed przerwą po akcji Wigier Suwałki piłkę przed polem karnym gospodarzy stracił Patryk Czułowski i zawodnicy w pomarańczowych koszulkach ruszyli z kontrą. Dalekie podanie w polu karnym przyjął były gracz Wigier – Miłosz Kozak, zgrał na 15 metr do Damiana Kowalczyka i napastnik Chrobrego nie pozostawił złudzeń, kto w tym spotkaniu okaże się zwycięzcą.

Na drugą część spotkania piłkarze suwalskich Wigier wyszli z nastawieniem, by częściej utrzymywać się przy piłce, ale to gospodarze byli blisko podwyższenia wyniku. W 55 minucie po indywidulanej akcji Miłosza Kozaka i ograniu Michała Ozgi, pomocnik Chrobrego technicznie przymierzył, ale piłka trafiła w słupek.

Po godzinie gry, na murawie pojawił się Denis Gojko, który starał się ożywić grę suwalczan na prawym skrzydle. W 71 minucie honorowe trafienie dla Wigier zdobył Robert Bartczak. Dobrze ustawiony w polu karnym skrzydłowy Wigier wykorzystał płaskie dośrodkowanie Gojki i tym samym zdobył swoje 3 trafienie w tym sezonie.

Na straconą bramkę szybko odpowiedział Miłosz Kozak, który po świetnym rajdzie, w swoim stylu przerzucił piłkę na lewą nogę i mierzonym uderzeniem na długi słupek postawił kropkę nad „i”.

Okazję na pokonanie bramkarza gospodarzy miał jeszcze w 84 minucie Patryk Czułowski, ale piłka po uderzeniu z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki i opuściła boisko. Wynik już nie uległ zmianie i piłkarze Wigier, przez proste błędy, w ostatnim wyjazdowym spotkaniu w tym sezonie ponieśli bolesną porażkę.

W znacznie lepszych humorach po wyjazdowym starciu w Sosnowcu są zawodnicy Stali Mielec, którzy rozpoczynając 33. kolejkę pokonali miejscowe Zagłębie 3:0 i tym samym z 64 punktami na koncie zapewnili sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy.

W ekipie z Podkarpacia w wyjściowym składzie pojawili się Mateusz Żyro i Robert Dadok, którzy jeszcze nie tak dawno byli zawodnikami Wigier Suwałki.

To właśnie z Zagłębiem Sosnowiec w najbliższą sobotę piłkarze Wigier w ostatnim pierwszoligowym starciu zakończą sezon. Początek tego starcia o godzinie 17:40. Już teraz zapraszamy na śledzenie relacji NA ŻYWO z tego spotkania.

Opinie trenerów:

Donatas Vencevicius (Wigry)- Gratuluję Chrobremu zasłużonej wygranej. My bardzo słabo, nawet nie słabo, a katastrofalnie weszliśmy w ten mecz. Po pierwszej połowie z 3:0 w szatni trochę rozmawialiśmy. W drugiej było troszeczkę lepiej. Trudno powiedzieć, dlaczego tak jest. Trzy dni temu drużyna była inna, jakby bardziej walcząca, a tu na pierwszą połowę wyszliśmy bardzo słabo. To młody zespół. Czasami nie wie się, którą nogą ta młodzież wyjdzie z łóżka.

Ivan Djurdjević (Chrobry): - Chcieliśmy zagrać po raz kolejny dobry mecz i wygrać w ostatnim przed swoimi kibicami. Szybko strzeliliśmy dwie bramki, które ustawiły spotkanie. Mieliśmy sporo dogodnych okazji, żeby ten wynik był jeszcze wyższy. Walczymy z tym cały czas, jesteśmy nerwowi pod bramką. Ale i tak 3:0 do przerwy to dobry rezultat. Graliśmy z zespołem, który nie miał nic do stracenia i przez to grał otwartą piłkę. Nie zagrażał nam pod bramką, ale utrzymywał się przy piłce. W drugiej połowie chcieliśmy obniżyć grę i wykorzystać wolne przestrzenie, żeby skontrować przeciwnika, co wiele razy nam się udawało. Jednej kontry nie zakończyliśmy, poszła w drugą stronę i na chwilę wynik zrobił się 3:1. Jednak siła tego zespołu jest ogromna i od razu mieliśmy reakcję w postaci gola na 4:1. Stworzyliśmy jeszcze kilka okazji, przeciwnik zresztą też, ale myślę, że taki wynik jest sprawiedliwy. To wyjątkowy sezon i chcieliśmy w ten sposób podziękować kibicom, którzy byli z nami od samego początku, kiedy nie było łatwo. Wszystkim razem nam się udało, zwłaszcza na naszym stadionie zakończyć to efektowną wygraną. Został jeden mecz. Też chcemy zagrać dobrze, wygrać i zobaczymy, co dalej.

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki 4 : 1 (3:0)

Gole: Damian Piotrowski 4, Damian Kowalczyk 26 i 40, Miłosz Kozak 76 – Robert Bartczak 69

Żółte kartki: Jarosław Ratajczak - Mikołaj Wasilewski, Martin Dobrotka

Chrobry: Michał Szromnik - Michał Ilków-Gołąb, Kamil Juraszek, Oliver Práznovský, Jarosław Ratajczak, Miłosz Kozak, Szymon Drewniak, Krzysztof Kubica (79. Robert Mandrysz), Damian Piotrowski (60. Dominik Piła), Maksymilian Banaszewski, Mikołaj Lebedyński (20. Damian Kowalczyk)

Wigry: Jan Balawejder - Paweł Gierach, Oskar Nowak (61. Denis Gojko), Michał Ozga, Jakub Świątek (81. Adrian Karankiewicz), Martin Dobrotka, Szymon Łapiński (81. Jakub Kunicki), Robert Bartczak, Mikołaj Wasilewski, Patryk Czułowski, Kacper Wełniak

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)

Pozostałe wyniki i zestaw par 33 kolejki Fortuna I Liga

Piątek, 17.07

Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 0 : 3 (0:1)

Czołówka snajperów:

16 goli - Fabian Piasecki (Zagłębie Sosnowiec)

14 goli - Mateusz Kuzimski (Chojniczanka Chojnice),

13 goli - Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Patryk Mikita (Radomiak Radom),

12 goli - Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Omran Haydary (Olimpia Grudziądz), Bartosz Nowak (Stal Mielec),

11 goli - João Criciúma (Olimpia Grudziądz), Mateusz Kupczak (Warta Poznań), Mateusz Marzec (GKS Bełchatów), Marko Roginić (Podbeskidzie)