08.12.2019

IX Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego. Pierwszy raz w Suwałki Arenie [zdjęcia]

Szesnaście drużyn z czterech państw rywalizowało w sobotę i niedzielę w IX Mikołajkowym Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego.

Zespoły z Polski, Rosji, Litwy i Łotwy złożone były z 9- letnich chłopców i dziewczynek. Najwięcej piłkarek miała w składzie drużyna gospodarzy, Akademia 2012 Suwałki, która prowadzi zespół w II lidze kobiet.

Impreza miała dobroczynny charakter. Wszyscy grali dla Olka - peniądze z wpisowego oraz licytacji przeznaczone zostały na leczenie Olka Puczyłowskiego.

Ostatnie edycji turnieje rozgrywane były w dwóch halach, ta dziewiąta została przeprowadzona w jednej, w niedawno oddanej do użytku, największej w regionie Suwałki Arenie.

Parkiet został podzielony na dwa boiska. Przez dwa dni mecze toczyły na nich Lechia Gdańsk, Suduva Mariampol (Litwa), Legia Warszawa, AFA Olaine (Łotwa), WNS Szkoła Gortata Łódź, Bałtika Kaliningrad (Rosja), SMP Żuri Olsztyn, Warta Poznań, Czereś Sport Olsztyn, Olimpia Grudziądz, MŁKS Łomża, Varsovia Warszawa, Warmia Grajewo, Akademia Młodego Piłkarza Białystok, Akademia Piłkarska Wigry Suwałki i Akademia 2012 Suwałki.

W Mikołajkowych Turniejach o Puchar Wojciecha Kowalewskiego nie ma gradacji miejsc, wszyscy są zwycięzcami. Transmisję z tego wydarzenia, począwszy  od sobotniej gali otwarcia, można było oglądać na naszym profilu facebookowym. Zapis wideo jest tam wciąż dostępny. Zapraszamy do obejrzenia.   

Fot. Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*