29.03.2024
20:30

25.02.2013

Karate. Osiem kwalifikacji na ME

W Ełku odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Seniorów. Startowało 238 karateków z 32 ośrodków z całej Polski. Suwalski Klub Karate wystawił 11 zawodników: kadeci - Marlena Drażba, Michał Karpowicz, Mateusz Gajewski, Daniel i Damian Biłbak, juniorzy - Bartosz Konikowski i Dominik Stankiewicz oraz seniorzy Aleksandra Czerwiecka, Mateusz Krejpcio, Wojciech Żytkiewicz i Sebastian Biłbak, którzy zdobyli 8 kwalifikacji do Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów, 6 w kumite i 2 w kata.

Sędziami na turnieju byli Sensei Marek Krejpcio i Tomasz Lewkowicz.

Więcej zdjęć - TUTAJ

Najlepiej wypadli kadeci. Daniel Biłbak zajął I miejsce w kata i II w kumite do 50 kg, Damian Biłbak I miejsce w kumite do 50 kg i III miejsce w kata, Michał Karpowicz zajął I miejsce w kumite do 55 kg, Marlena Drażba II miejsce w kumite do 50 kg i Mateusz Gajewski III miejsce w kumite do 55 kg.

W juniorach Bartosz Konikowski w kategorii do 75 kg i Dominik Stankiewicz w kategorii do 55 kg zajęli II miejsca.

W seniorach tym razem udało się zdobyć tylko jeden medal, Aleksandra Czerwiecka zdobyła III miejsce w kategorii + 65 kg kobiet.