21.08.2013

Kolarze na Jesionowej Górze

 Zapewne najpiękniejszą w kraju trasą powiedzie tegoroczny Maraton Kresowy – Szelment „W Krainie Ozów”. W zawodach, zaplanowanych na następną niedzielę, 1 września mogą wziąć udział wszyscy chętni.

 

Do imprezy pieczołowicie przygotowują się zawodnicy niedawno powstałego Klubu Rowerowego MTB Suwałki.

- W maratonach kresowych startowaliśmy wcześniej tylko indywidualnie, a od tegorocznej edycji cyklu uczestniczymy już także w rywalizacji zespołowej – opowiada Stanisław Kamiński, prezes suwalskiego klubu. – Trasy minimaratonu liczą 5-12 km, półmaratonu 16-35 km, a maratonu 55-75 km. Za nami, od maja,  już 10 startów, a ten najbliższy traktujemy szczególnie. Na terenach WOSiR Szelment  i Suwalskiego Parku Krajobrazowego czujemy się jak u siebie - dodaje.


Suwalscy pasjonaci kolarstwa górskiego już oswajają się z trasą, której najtrudniejszym fragmentem będzie finiszowy podjazd pod Jesionową Górę. Do wspólnych treningów, no i do startu zapraszają wszystkich amatorów jazdy na rowerze. Zapisywać się można już teraz na stronie internetowej organizatora: www.maratonykresowe.pl lub w dniu zawodów od godz. 9 do 10.45.

 

W niedzielę, 1 września uczestnicy Maratonu Kresowego - Szelment po raz pierwszy będą stratować i mijać linię mety w tym samym miejscu. W poprzednich latach wyścig rozpoczynał się w Suwałkach i rywalizację musiał poprzedzać przejazd przez miasto. Zawody, mające rangę Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Maratonie MTB,  rozpoczną się o godz. 11.00.  


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*