24.09.2020

Koronawirus w zespole Ślepsk Malow Suwałki. Klub wystąpił o przełożenie dwóch meczów

Trener i czterech zawodników plusligowej drużyny siatkarzy otrzymało pozytywne wyniki badań na obecność koronawirusa. Dzisiaj wykonane zostały testy u pozostałych graczy, szkoleniowców i pracowników klubu.

- Od początku tygodnia zespół nie trenował, zawodnicy pozostawali w samoizolacji, a teraz znajdują się w kwarantannie domowej – informuje Wojciech Winnik, prezes suwalskiego klubu. – Wystąpiliśmy do władz Polskiej Ligi Siatkówki, spółki prowadzącej rozgrywki, o przełożenie meczów 3. I 4. kolejki z naszym udziałem. W piątek powinniśmy dostać odpowiedź na nasz wniosek.

Także w piątek mogą być już znane wyniki pozostałych przebadanych osób. Najważniejsze, że wszyscy czują się dobrze. Dwóch zawodników ma lekko podwyższoną temperaturę, a kolejny narzeka na ból gardła.

- Nie ruszyliśmy ze sprzedażą biletów na niedzielny mecz z Czarnymi Radom, nie wiemy czy dojdzie on teraz do skutku. Sukcesywnie będziemy podawali komunikaty o sytuacji w klubie – mówi Wojciech Winnik . Kibiców proszę o cierpliwość i trzymanie kciuków za zdrowie całego zespołu.

Przypomnijmy, że w okresie przygotowawczym koronawirus dotknął ekipę Trefla Gdańsk. Mecz pierwszej kolejki gdańszczan z Asseco Resovią został przełożony na 21 października.

Wojciech Drazba


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*