10.01.2020

Lekkoatleci Hańczy Suwałki podsumowali sezon. Było z czego się cieszyć, czekamy na igrzyska [foto]

Zawodnicy, ich rodzice i nauczyciele, trenerzy i działacze Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Hańcza spotkali się na dorocznym podsumowaniu sezonu. Mieli czym się pochwalić.

O osiągnięciach suwalskich lekkoatletów w 2019 roku już informowalismy w szczegółowym raporcie. Przypomnijmy, że najważniejszymi sukcesami były 2. miejsce oszczepniczki Marii Andrejczyk w Drużynowych Mistrzostwach Europy z najlepszym w sezonie wynikiem 63,39 m i jej drugi w karierze tytuł mistrzyni kraju seniorów oraz złoty medal skoczka wzwyż Piotra Konopko i brązowy oszczepnika Bartosza Taraszkiewicza w Mistrzostwach Polski U16.

W 2020 roku Majka Andrejczyk zrobi wszystko, żeby pojechać na swoje drugie igrzyska i stąnąć w Tokio na olimpijskim podium. Najbardziej znana suwalska sportsmenka, ktorą prowadzi klubowy i reprezentacyjny trener Karol Sikorski, opowiadała młodszym kolegom o tym, jak bardzo ważna jest wiara w siebie i zapał do pracy, życzyła zwycięstw i rekordów.

We wszystkich zawodach mistrzowskich (od województwa po kraj)  lekkoatleci Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Hańcza wywalczyli 35 medali (21 złotych, 8 srebrnych, 6 brązowych) i zdobyli 54 punkty w Systemie Sportu Młodzieżowego. Podziękowania i nagrody za te sukcesy otrzymali zarówno zawodnicy, jak i trenerzy oraz nauczyciele wf. Wszyscy życzyli sobie jeszcze większych osiągnięć w nowym sezonie, który rozpocznie się już za kilka tygodni w halach w Białymstoku, Spale i Toruniu.  

Fot. Wojciech Drażba


udostępnij na fabebook
12.01.2020, 14:37:10

Grażyna

Gratulacje dla wszystkich sportowców ale szczególnie dla oszczepniczki i oszczepnika bo była moja konkurencja w tym klubie.Pozdrawiam całą ekipę a szczególnie trenera Pana Jarosława _trenera oszczepników.Grazyna Plato_ Bugieda

Skomentuj:
nick*
komentarz*