16.02.2020

Lekkoatletyka. Kornel Rybacki mistrzem Polski, Piotr Konopko brązowym medalistą

Na przeprowadzonych w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski U18, zawodnik LUKS Hańcza Suwałki Kornel Rybacki został Mistrzem Polski w biegu na 60 m ppł.

Kornel Rybacki (na górnym zdjęciu) dwukrotnie poprawiał swój rekord życiowy. Najpierw uczynił to w eliminacjach, w których ustanowił najlepszy rezultat 8.18, następnie w finale, kiedy to wynikiem 8.01 zdobył złoty medal i o jedną setną sekundy pokonał faworyta Szymona Juszczaka z Przełaja Żerków.

Wynik uzyskany w finale plasuje naszego zawodnika na pierwszym miejscu w kraju w tabelach PZLA w sezonie halowym 2020. W 2019 roku, debiutując w kategorii U18 suwalczanin zajął w Halowych Mistrzostwach Polski  6. miejsce z rezultatem 8.24.

Drugi medal dla Hańczy wywalczył startujący po raz pierwszy w kategorii U18 Piotr Konopko (na zdjęciu poniżej), zajmując 3 miejsce w skoku wzwyż wynikiem rezultatem 188cm.

Tuż za podium, na czwartym miejscu w skoku w dal uplasowała się Julia Słabińska, skacząc na odległość 5.40m i do brązowego medalu zabrakło jej osiem centymetrów.