06.09.2020

Medalowy weekend młodych suwalskich badmintonistów

W ostatnich dwóch tygodniach pięć medali: po jednym złotym i srebrnym oraz trzy brązowe wywalczyli młodzi zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona

Na rozegranym w Józefosławiu turnieju Elity i Juniorów Młodszych z dobrej strony pokazali się Aleksandra Goszczyńska, Anastasiya Khomich i Michał Sobolewski.Złoto w grze podwójnej pań — przypadło parze Aleksandra Goszczyńska (SKB Suwałki) /Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów). Srebro w grze pojedynczej zdobyła Anastasiya, która w finale dosyć gładko 21:12, 21:17 uległa Wiktorii Dąbczyńskiej (MKS Orlicz Suchedniów).

Z brązowym medalem w grze pojedynczej wrócił Michał Sobolewski (SKB Suwałki). Michał w walce o finał uległ 22:24 i 19:21 późniejszemu zwycięzcy Dominikowi Kwincie (UKS KS Bad Kraków). Brązowy medal zdobyła Aleksandra Goszczyńska w grze mieszanej wspólnie z Przemysławem Szydłowskim (obecnie ABRM Warszawa). W rywalizacji o finał ulegli zdobywcom złotego medalu parze Paweł Śmiłowski/Magdalena Świerczyńska 19:21, 21:14, 21:14 .

W miniony weekend (3-6.09.2020 r.) w Bieruniu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w Badmintonie, z których z brązowym medalem wrócił debel Oliwia Niedźwiedzka i Natalia Lenczewska.

W drodze po medal nasze dziewczyny najpierw pokonały zawodniczki z Bierunia Kingę Król/Laurę Płoszczyca 21:12, 21:12, i w trzech setach 21:16, 16:21, 23:21 Annę Kotlarską/Nikolę Nowińską (MKS Garwolin/UKS Korona Pabianice). Trzeci set meczu z gospodyniami decydował o wejściu do strefy medalowej. To był horror.  Rywalki prowadziły z przewagą trzech, czterech punktów, posiadały nawet cztery lotki meczowe, al charakter i ambicja młodych suwalczanek sprawiły, że nasze dziewczyny nie tylko doprowadziły do remisu w trzecim secie 21:21, ale w grze na przewagę zdobyły decydującą lotkę i awansując do półfinału zapewniły sobie minimum brązowy medal.

Ten wyczerpujący ćwierćfinałowy mecz w GD U15 mógł wpłynąć na to, że Oliwia Niedźwiedzka po zakończeniu meczu miała krótką przerwę na odpoczynek przez półfinałowym spotkaniem z reprezentantką gospodarzy Kindze Stofkisz, której uległa 17:21 i 9:21.W grze podwójnej pań w półfinale suwalczanki przegrały, 1:2 z parą Anna Czuchra/Julia Piwowar (UKS Unia Bieruń/BKB Set Mazańcowice) pierwszego seta 8:21, w drugim pokazały swój kunszt i wygrały na podniesieniu 23:21, ale na trzeciego seta zabrakło już umiejętności i siły, przegrały walkę o finał 21:6.Gratulujemy, dziewczętom za dobrą postawę i zdobyty medal w Bieruniu.

Źródło: SKB Suwałki