22.05.2013

Minima lekkoatletów w Warszawie

Szereg dobrych rezultatów uzyskali zawodnicy suwalskiej  „Hańczy”, startujący na zawodach Ligi Juniorów w Warszawie.

Szymon Birt po uzyskaniu na początku maja minimum na OOM w biegu na 110m ppł,  tym razem wystartował na dystansie 400m ppł. Nasz zawodnik wygrał tą konkurencję rezultatem 55.09 /minimum 57.41/, zmagając się na ostatniej prostej z przeciwnym wiatrem. Anna Bałon pokonała 160cm w skoku wzwyż, również uzyskując minimum na OOM.

Maciej Śniatkowski udanie wystartował w rzucie dyskiem 1.75kg, bijąc rekord życiowy wynikiem 49.24m, zapewniając tym samym kwalifikację na Mistrzostwa Polski Juniorów /minimum 47.50m/. Konkurs rzutu oszczepem juniorek młodszych wygrała Maria Andrejczyk bardzo dobrym wynikiem 49.60m.

Kornelia Wróbel „nabiegała” 25.74 na 200 m, Żaneta Jarząbska pobiła rekord życiowy w biegu na 800m  /2:21,24/, Paulina Przeborowska /98r./ uzyskała 10.29 m w pchnięciu kulą, Elwira Wróbel pokonała 155 cm w skoku wzwyż. Dobry rezultat /50.61/ osiągnęła sztafeta 4x100 m juniorek młodszych /na zdjęciu/, biegnąca w składzie: Anna Bałon, Żaneta Jarząbska, Elwira Wróbel, Kornelia Wróbel.