25.01.2013

MP. Problemy Wojtulewicz, uraz Franko

W drugim dniu rozgrywanych w Spale Halowych Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce startowało dwoje zawodników LUKS Hańcza Suwałki.

 

W drugim dniu 5-boju, debiutująca w kat. juniorów Barbara Wojtulewicz nie wystartowała w kończącym konkurs biegu na 800 m. Wcześniej Basia w skoku w dal zaliczyła 5,08 co dało jej 581 pkt. wielobojowych i 2.613 pkt. po czterech konkurencjach.

 

- Po skoku w drugiej kolejce Basia poczuła się źle - mówi Jarosław Jutkiewicz, trener suwalskich lekkoatletów. - Wprawdzie zdołała jeszcze oddać trzeci skok, ale stan jej zdrowia pogorszył się na tyle, że podjęła decyzję o rezygnacji ze startu w biegu na 800 metrów. 

 

W finale A sprintu juniorów na 60 m czwarte miejsce, z czasem 7.02 sek zajął Patryk Franko. Suwalski "król sprintu" swoją serię eliminacyjną wygrał z wynikiem 7.08 (7 czas eliminacji). Na półmetku biegu finałowego Patryk poczuł ból w pachwinie. Dobiegł wprawdzie do mety i uzyskał najlepszy wynik w tym sezonie, ale to było za mało, żeby stanąć na podium. Trzej medaliści "wykręcili" czas poniżej 7.00.

Jutro, w trzecim dniu mistrzostw wystartuje pięć suwalczanek. W trójskoku juniorek na rozbiegu stanie Monika Piekarska. W sprincie na 60 m juniorek młodszych rywalizować będzie Kornelia Wróbel, a w skoku wzwyż w tej samej kategorii wiekowej zobaczymy Annę Bałon, Oliwię Maciejczuk i Elwirę Wróbel.

 

Natomiast w niedzielnych biegach na 60 m ppł. juniorów młodszych wystartuje Szymon Birt.  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*