28.08.2013

Pekpol - Ślepsk 2:2 w pierwszym sparingu

 W rozegranym dziś w Ostrołęce pierwszym meczu sparingowym przed sezonem 2013/2014 Ślepsk Suwałki zremisował z Pekpolem 2:2. Trenerzy obu drużyn Piotr Poskrobko i Andrzej Dudziec umówili się, że bez względu na wynik, rozegrają  cztery sety.

 

- Pierwsze dwie partie, w których wystawiliśmy teoretycznie mocniejszą, bardziej doświadczoną szóstkę, dla nas w końcówkach - ocenia sparing P. Poskro. - W trzecim i czwartym secie wprowadziłem zmiany, a na boisku pojawił się drugi, obok Wojtka Winnika, wychowanek SUKSS Suwałki Michał Jutkiewicz. W połowie trzeciej partii  rywale zdołali odskoczyć nam na kilka punktów i tę przewagę utrzymali. Czwartą wygrali w końcówce. W sumie z postawy drugiej szóstki, nazwijmy to umownie, też jestem zadowolony. W ich grze widać było brak zgarnia i doświadczenia, co skutkowało kilkoma błędami więcej od rywali. 

Debiutujący w I-ligowym zespole Michał Jutkiewicz pokazał się z dobrej strony. Grający na pozycji atakującego, 25-letni suwalczanin (198 cm wzrostu) występował w II-ligowym AZS Politechnika Opolska. Teraz wrócił od Suwałk i wznowił treningi już ze Ślepskiem. Czy w nim zostanie? Odpowiedź przyniosą najbliższe dni.

 

- Michał pokazał się z dobrej strony - o wychowanku Tadeusza Jasińskiego z SUKSS mówi trener Poskrobko. - Ma mocną, regularną zagrywkę, a w ataku, nawet przy trudnych piłkach, nie zwalnia ręki, chociaż nie zawsze kontroluje kierunek ataku. Potrzeba jednak jeszcze trochę czasu, żeby zaczął czytać grę.

 

Dodajmy, że Ślepsk zagrał w Ostrołęce bez chorego Macieja Kałasza, któremu życzmy szybkiego powrotu do zdrowia, drużyny i treningu.

 

Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki 2:2 (22:25, 23:25, 25:20, 25:23)

Ślepsk: 

I i II set: Makowski, Skrzypkowski, Skorij, Rudzewicz, Wasilewski, Winnik - Andrzejewski (libero)

III i IV set: Makowski, Modzelewski, Pachliński, Rudzewicz, Wasilewski, Jutkiewicz - Andrzejewski (libero)

 

Kolejny sparing siatkarze Ślepska zagrają 6 września z II-ligowym Centrum Augustów.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*