30.12.2013

Piłkarze Wigier pożegnali rok w Giżycku

Ostatni występ w 2013 roku suwalczanie zanotowali w turnieju „Gwiazdy Dzieciom” w Giżycku. W imprezie rywalizowali zarówno seniorzy, jak i najmłodsi adepci futbolu.

Dorosła drużyna biało-niebieskich grała w hali Centralnego Ośrodka Sportu pod szyldem Oil Transfer Suwałki, a pod okiem trenera rezerw Andrzeja Spury wystąpili w niej Patryk Sobolewski, Kamil Wenger, Krystian Słowicki, Filip Pilichowski, Adam Pomian i Tomasz Sawicki. Suwalczanie ulegli 0:2 Gwiazdom Giżycko, w składzie z Łukaszem Broziem z Legii Warszawa, Pawłem Drażbą z Jagiellonii Białystok, Piotrem Zemło z krakowskiej Wigry i Rafałem Dardą z KS Polkowice. Potem, po golach Wengera i Pomiana, pokonali 2:0 Odlbojów Giżycko, a w meczu o 3. miejce przegrali 0:2 ze Śniardwami Orzysz.

W wielkim finale Gwiazdy Giżycko, po remisie 2:2, w rzutach karnych pokonały 3:2 ekipę Old Stars Białystok, z Maciejem Kudryckim, Jackiem Bayerem, Robertem Speichlerem i Samuelem Tomarem.

Równie emocjonująco przebiegały rozgrywki najmłodszych, do których przystąpili chłopcy z Giżycka, Olsztyna, Mrągowa, Kętrzyna, Orzysza, Wydmin, Wikielca oraz Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki, którymi opiekowali się trenerzy Daniel Ołowniuk, Łukasz Jutkiewicz, Dariusz Szmajda i Tomasz Chmielewski.

W kategorii do 8 lat triumfowała drużyna Naki Olsztyn, a tuż za nią uplasowały się dwie suwalskie drużyny, których najlepszymi piłkarzami byli Wiktor Domuradzki i Kacper Babkowski. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Piotr Sowulewski, a najlepszym technikiem Kacper Rejterada, obaj z AP Wigry.

Wśród 10-latków zwyciężyła ekipa GKS Wikielec. Suwalczanie zajęli 9. miejsce, a najlepszym wśród nich został wybrany Krystian Suski.

W kategorii do lat 12 także triumfował GKS Wikielec. Zespół Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki, w którym wyróżnił się Szymon Maciejczuk, uplasował się na 5. pozycji.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*