08.02.2020

PlusLiga: Ślepsk Malow Suwałki - Skra Bełchatów. Grunt to spokój [u nas relacja na żywo]

W ostatnich spotkaniach Biało-Niebiescy kolejno przegrali u siebie z Vervą Warszawa 0:3, z Jastrzębskim Węglem 1:3 i z ZAKSĄ Kędzierzyn - Koźle 0:3. W niedzielę o 14.45 podejmą czwartego z wielkiej czwórki, Skrę Bełchatów, która notuje serię 10 zwycięstw z rzędu.

- Musimy zachować spokojne głowy i cieszyć się grą - przekonuje Andrzej Kowal, trener Ślepska Malowu. - Tylko tak możemy powalczyć z tak silnym zespołem, jakim jest Skra.

Szkoleniowiec mówił te słowa tuż po środowym spotkaniu z ZAKSĄ, w którym jego podpieczni przez niewytłumaczalne błędy i brak komunikacji przegrali z mistrzem Polski pierwszego seta 31:33.

Suwalscy siatkarze nie raz pokazali, że przy maksymalnej koncentracji i wykorzystywaniu największego atutu, jakim jest zagrywka, są w stanie zagrozić tuzom tej ligi. Bliscy zdobycia punktu byli w Warszawie, a już najbliżej w grudniu w Bełchatowie.

Pierwszego seta Biało-Niebiescy wygrali ze Skrą na przewagi, a w drugim prowadzili z utytułowanym rywalem 23:19. W tym momencie, a jakże, zagrzały się im głowy i to mistrzowie świata: Mariusz Wlazły, Grzegorz Łomacz, Karol Kłos, Artur Szalpuk i Jakub Kochanowski, uzupełnieni Serbami Milanem Katiciem i Dusanem Petkoviciem oraz Irańczykiem Liadem Ebadipourem cieszyli się z wygranej 3:1.

Gracze Ślepska Malowu, jeżeli zachowają spokój, mogą w niedzielę stworzyć wespół z utytułowanymi rywalami kapitalne widowisko, nieźle ich postraszyć, a kto wie, czy nie postarają się o niespodziankę.

- Zrobimy wszystko, co w naszej mocy i powalczymy z drużyną z Bełchatowa - mówi przyjmujący Ślepska Malowu Nicolas Szerszeń, który uważa, że gdyby to jego zespół wygrał pierwszego seta z ZAKSĄ, to mecz mógłby się potoczyć całkiem inaczej.

Siatkarze suwalskiej drużyny, którzy ostatnie zwycięstwo odniesli 17 stycznia w meczu z Asseco Resovią, są w bojowych nastrojach. Andrzej Kowal studzi emocje i przypomina, że nadrzędnym celem jest utrzymanie. Jego zdaniem, czwórmecz z Vervą, Jastrzębskim, ZAKSĄ i Skrą jest najlepszym przygotowaniem do spotkań z zespołami z tej samej półki, na której jest dzisiaj miejsce Ślepska Malowu.

Marzeniem kibiców jest zaś, żeby beniaminek zakończył rundę zasadniczą w czołowej ósemce. Tylko wtedy niedzielny mecz ze Skrą nie będzie ostatnim w tym sezonie Suwałkach z udziałem drużyny z wielkiej czwórki.

Początek spotkania o 14.45. Kibiców, którzy nie zdobyli biletów do hali Suwałki Arena, zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

Piątek, 7.02.

Aluron Virtu Zawiercie – GKS Katowice  0  :  3 (22:25, 22:25, 19:25)

Sobota, 8.02.

Jastrzębski Węgiel -  Trefl Gdańsk  3  :  1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:20)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin  3 : 1 (25:21, 23:25, 25:12, 25:21)

MKS Będzin - BKS Visła Bydgoszcz  3 : 1 (25:21, 19:25, 25:19, 25:20)

1573:1766

Poz. 1-8 - play off: pary 1-8; 2-7; 3-6; 4-5 (do 2 wygranych)

Zwycięzcy 1-8 z 4-5 oraz 2-7 z 3-6 w półfinale (do 2 wygranych)

Poz. 9-12 – o miejsca 9-12 pary: 9-10; 11-12 dwumecz, przy stanie 1:1 złoty set;