04.08.2020

Pływanie. Filip Kosiński udanie startował w Grand Prix Słowenii

W rozegranych w Ravne na Koroskiem zawodach Gran Priź Słowenii w pływaniu, w gronie w 25 zawodników z Polski, członków Kadry Narodowej Juniorów startował Filip Kosiński, zawodnik MUKS Olimpijczyk Suwałki, który najlepiej zaprezentował się w wygranym wyścigu na 100 m stylem grzbietowym.

- Sądząc po wynikach nie był  to występ rewelacyjny, ale szczegółowo nie chcę oceniać, bo od ponad miesiąca nie miałem kontaktu z Filipem, który trenuje na obozie kadry narodowej – mówi Edward Dec, trener pływaków MUKS Olimpijczyk. – W sumie z czterech startów Filip najlepiej zaprezentował się na 100 metrów grzbietowym, który wygrał z przyzwoitym wynikiem 58,33 sekundy. Na 50 metrów delfinem popłynął w 25,08 sekundy i wynik ten, w granicach jego rekordu życiowego, dał mu szóste miejsce. Szóste lokaty, ale z przeciętnymi czasami 55,27 sekundy i 2:12:06, zajął odpowiednio na 100 metrów delfinem i 200 stylem grzbietowym. Jeśli chodzi o plany startowe w zawodach rangi Grand Prix i Mistrzostw Polski to dziś jest to wielka niewiadoma. Za tydzień lub dwa odbędzie się posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Pływackiego, na którym powinny zapaść decyzje dotyczące kalendarza startowego. Wstępnie mówi się, że będzie to połowa września. 

W Suwałkach natomiast trenują koleżanki i koledzy Filipa. I, pomimo braku kalendarza startowego, trenują solidnie, co szczególnie cieszy trenera Deca i z optymizmem pozwala czekać na wyniki suwalskich pływaków z imprez rangi GP i MP. 

tm, fot. archiwum suwalki24.pl 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*