04.08.2020

Po trzy złote i brązowe, jeden srebrny medal suwalskich kolarzy w Janowie k. Chełma [zdjęcia]

Siedem medali wywalczyli reprezentanci Klubu Rowerowego MTB Suwałki podczas trzeciej tegorocznej edycji cyklu Maratony Kresowe. Aż pięć z nich to zdobycze naszych pań.

Największy sukces odniosła nasza najmłodsza reprezentantka Zofia Rowińska – 1 miejsce w kategorii K1. W Janowie Zosia wchodziła na podium dwukrotnie. Czas w jakim pokonała 26 kilometrową, trudną technicznie trasę półmaratonu, dał jej również 3 miejsce w klasyfikacji Kobiety OPEN.

Pozostałe nasze zawodniczki wywalczyły:

Małgorzata Walendzewicz – 1 miejsce w kategorii M4

Wszystkie cztery panie, które wybrały się na zawody do Janowa (gmina Chełm) stanęły na podium.

Maria Czokajło – 2 miejsce w kategorii K3

Justyna Balcer – 3 miejsce w kategorii K2

W męskiej rywalizacji na dystansie półmaratonu na podium stanęło dwóch naszych reprezentantów:

Antoni Wincza – 1 miejsce w kategorii M5

Dariusz Klin – 3 miejsce w kategorii M7.

W klasyfikacji drużynowej (suma punktów czterech najszybszych reprezentantów) po raz kolejny MTB Suwałki znalazło się na pozycji medalowej.

Swój wkład w 3 miejsce wnieśli:

Marcin Gościński – 912 punktów (bardzo dobry występ i 6 miejsce w silnie obsadzonej kategorii M3)

Zofia Rowińska – 893 punktyAntoni Wincza – 843 punkty

Andrzej Bąkała – 780 punktów

Wyjazd na zawody do Chełma był dla nas dość dużym  przedsięwzięciem logistycznym. Aby mieć czas na odpoczynek, długą podróż musieliśmy odbyć już w piątek. W sobotę mieliśmy okazje zwiedzić Chełm oraz Zamość. Dzień ten poprawił nam nastroje i świetnie zregenerował nasze siły. Jak pokazały wyniki zawodów wszystko było przemyślane i zorganizowane perfekcyjnie.

Udział Suwalczan w zawodach był współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Suwałki.

Tekst: Dariusz Tasior, Foto: Stanisław Kamiński, Maratony Kresowe