18.08.2013

Puńsk. Bieg Pogranicza

 Jedną z imprez towarzyszących Dniom Puńska oraz świętu Matki Boskiej Zielnej był „Bieg Pogranicza”. Trzy i półkilometrowa trasa wiodła od granicy polsko–litewskiej w Krejwianach (obecnie już prawie niewidocznej, można ją przekroczyć nawet jej nie zauważając) do gminnego Puńska, a najszybciej pokonał ją Arnas Valvonis z Butrimoniai (Litwa).


W biegu wzięło udział prawie 80 uczestników z współpracującego z gminą rejonu Alytus, Puńska, Łoździej, Kowna, a nawet Białegostoku, Warszawy. Biegli i młodzi, kilkunastoletni chłopcy oraz dziewczyny, jak trochę starsi „chłopcy”, w wieku 60 i więcej lat.

Co prawda wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki z napisem „Poczekaj na sąsiada”, ale, jak na prawdziwą rywalizację przystało, każdy starał się dotrzeć do mety jako pierwszy. Jak pierwszy finiszował kilkunastoletni Arnas Valvonis z Butrimoniai (Litwa), drugi był Tomas Bobinas z Oszkiń, a trzeci Marcin Baliūnas z Suwałk. Uczestnicy, jako nagrody, otrzymali koszulki i kalendarzyki, a na najlepsi bardziej wartościowe nagrody.

 

Wszyscy biegacze oraz goście podkreślali wspaniała, ciepła atmosferę imprezy Projekt był współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska 2007- 2013. Bieg zorganizowały samorządy Alytusa i Puńska, a był on uwieńczeniem zadania inwestycyjnego, współfinansowanego w 85 proc. przez UE, polegającego na budowie dróg i ulic. W Puńsku modernizowano ulicę Dariaus i Gireno.

 

Władze gminy myślą już o kolejnych biegach, jako sposobie na „ rozruszanie” dla zdrowia swych mieszkańców. Bo choć Puńsk, podobnie, jak Litwa koszykówką stoi, to i w tej grze trzeba nieźle nabiegać się, by uzyskać dobry wynik.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*