24.06.2024

Ślepsk Malow Suwałki. Damian Wierzbicki trzecim nowym zawodnikiem

Po przyjmujących Brazylijczyku Henrique Honorato i Antonim Kwasigrochu z Visły Proline Bydgoszcz, suwalski klub oficjalnie ogłosił nazwisko trzeciego nowego siatkarza.

To pochodzący z Augustowa 31-letni Damian Wierzbicki, atakujący pierwszoligowej PZL Leonardo Avii Świdnik. Trzeci zawodnik w klasyfikacji MVP Tauron 1. Ligi minionego sezonu w suwalskim zespole będzie walczył o miejsce w ataku z Bartoszem Filipiakiem, kapitanem drużyny.

Damian Wierzbicki urodził się 25 października 1992 roku w Augustowie, mierzy 198 cm. Transfer do Ślepska Malow Suwalki jest więc nie tylko debiutem na parkietach PlusLigi, ale przede wszystkim powrotem do rodzinnych stron. Niezależnie od tego, w jakiej drużynie gra, Wierzbicki szybko staje się jej filarem. Jego talent i zaangażowanie czynią go motorem napędowym zespołu, co pokazał już podczas swojej gry m.in. w LUK Politechnice LublinGwardii Wrocław i BKS Viśle Proline Bydgoszcz. W sezonie 2023/2024 augustowianin reprezentował barwy PZL Leonardo Avii Świdnik, gdzie w 32 meczach zdobył aż 567 punktów, rzadko schodząc poniżej piętnastu punktów w meczu. Warto dodać, że aż ośmiokrotnie zdobywał statuetkę MVP, przyznawaną najlepszym siatkarzom poszczególnych spotkań Tauron 1. Ligi. Doskonałe występy Wierzbickiego na zapleczu krajowej elity nie umykały uwadze władz Ślepska Malow Suwałki, którzy obserwowali atakującego już od kilku sezonów.

– Wiemy, że powrót do rodzinnych stron będzie dla Damiana czymś wyjątkowym. Nie tylko z uwagi na debiut w PlusLidze, ale przede wszystkim bliską odległość do swojego rodzinnego domu w Augustowie. To atakujący, który od lat stanowił o sile zespołów, w których występował w Tauron 1. Lidze. Czujnie obserwowaliśmy jego występy na zapleczu PlusLigi. Wielokrotnie liderował w ligowych statystykach. Wiedzieliśmy, że jego czas w Ślepsku Malow Suwałki prędzej czy później nadejdzie i tak też się stało. Cieszymy się, że dołącza do nas zawodnik o dużej sportowej wartości, walecznym, boiskowym charakterze, a jednocześnie sportowiec utożsamiający się z krainą, z której pochodzi – powiedział Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malowu Suwałki.

– Debiut na boiskach PlusLigi to spełnienie dziecięcych marzeń, a fakt, że będę mógł tego dokonać w moich rodzinnych stronach, które doskonale znam, będzie tego dopełnieniem. Czuję wielką dumę i radość ze zbliżającej się możliwości rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie. Polska, ligowa siatkówka od lat prezentuje kosmiczny poziom sportowy i cieszę się, że będę mógł rozwinąć w niej swoje żagle. Zbudowany doświadczeniem z TAURON 1.Ligi jestem gotowy do gry w biało-niebieskich barwach – skomentował transfer Damian Wierzbicki, nowy atakujący Ślepska Malow Suwałki.

W sumie, do ekipy trenera Dominika Kwapisiewicza dołączy sześciu nowych zawodników. Obok Henrique Honorato, Antoniego Kwasigrocha i Damiana Wierzbickiego, do Ślepska Malowu mają przyjść francuski środkowy Quentin Jouffroy, rozgrywający  MKS-u Będzin Marcin Krawiecki i młody libero, były reprezentant Polski juniorów.

Przygotowania do nowego sezonu PlusLigi Biało-Niebiescy rozpoczną w połowie lipca.

Wojciech Drażba

Źródlo i fot. Ślepsk Malow Suwałki

Ślepsk Malow Suwałki 2024/2025

rozgrywający: Matias Sanchez (Argentyna)

atakujący: Bartosz Filipiak, Damian Wierzbicki

przyjmujący: Paweł Halaba, Bartosz Firszt, Henrique Honorato (Brazylia), Antoni Kwasigroch

środkowy bloku: Konrad Stajer, Jakub Macyra, Joaquin Gallego (Argentyna)

libero: Mateusz Czunkiewicz

Mają przyjść: Quentin Jouffroy (Le Plessis-Robinson, Francja), Marcin Krawiecki (MKS Będzin) oraz libero

Odeszli: Łukasz Rudzewicz (REA BAS Białystok, Necko Augustów?), Ziga Stern (Skra Bełchatów), Arkadiusz Żakieta (Jastrzębski Węgiel), Ernest Kaciczak (Astra Nowa Sól), Maksim Buculjević (Altekma SK - Turcja), Paweł Filipowicz (?)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*