17.09.2013

Ślepska pora na Effectora

Po wygraniu turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki przygotowujących się do rozgrywek I ligi siatkarzy Ślepska Suwaki czekają kolejne dwa trudne mecze sparingowe. Już w środę i czwartek o godz. 17.00 w hali OSiR podopieczni Piotra Poskrobko i Karola Dąbrowskiego zmierzą się z Effectorem Kielce, 7. zespołem poprzedniego sezonu PlusLigi. Wstęp na mecze bezpłatny.

 

 

- Po Politechnice Warszawskiej to kolejny rywal z PlusLigi, który sprawdzi naszą formę - mówi P. Poskrobko. - W zespole z Kielc gra dwóch Argentyńczyków: przyjmujący Cristian Poglajen i atakujący Bruno Romanutti, wrócił też rozgrywający Piotr Lipiński, a na sprawdzianie jest znany suwalskim kibicom z występów w Ślepsku przyjmujący Adrian Buchowski. Ale od kogo mamy się uczyć gry na wysokim poziomie, jak nie do zespołów z PlusLigi. Dobrze się stało, że mamy tak trudnych rywali, że możemy ogrywać się z takimi przeciwnikami jak Effector, wspomniana już Politechnika Warszawska czy Lotos Trefl Gdańsk. Te dwa ostatnie zespoły zobaczymy za półtora tygodnia w IV Memoriale Józefa Gajewskiego.

 

Na zdjęciu K. Kuprewicza: Dima Skorij (z lewej) i Krystian Pachliński, nowi zawodnicy Ślepska 

Dodajmy, że z zespołem z  Kielc Ślepsk już rywalizował. Pierwsza konfrontacja miała miejsce w roku 2009 w barażach o I ligę, w których Ślepsk, razem z gospodarzem turnieju Fartem Kielce, wywalczyli awans od I ligi. W debiutanckim sezonie Ślepsk dwukrotnie przegrał z kielczanami 1:3 (25:19, 20:25, 23:25, 22:25) i 2:3 (23:25, 25:23, 25:23, 15:25, 11:15) i musiał w barażach walczyć o pozostanie w I lidze. Fart (razem z Treflem Gdańsk) awansował do PlusLigi i w sezonie 2010/2011 zajął w niej 9. miejsce.  Sezon 2011/12 i 2012/13 kończył na miejscu 7., z tym, że w tym ostatnim już jako  Effector.

 

- W każdym sparingu chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale od wyniku ważniejsza jest gra, stabilizacja składu, tworzenie atmosfery w drużynie i wokół niej - opowiada trener Poskrobko. - Do braku zakontraktowanego rozgrywającego Australijczyka Benjamina Bella (dołączy do drużyny po 6.10. - dop. wł.) już się przyzwyczaiłem, ale martwi mnie uraz barku Michała Jutkiewicza, bo to drugi, obok Wojtka Winnika, atakujący w naszym zespole, nowa twarz, którego jeszcze nie mogłem sprawdzić w boju. Poza tym przygotowania przebiegają zgodnie z planem, a ten zmienia się wraz z przybliżającą się inauguracja rozgrywek ligowych. Mniej pracujemy już nad siłą, wytrzymałością, więcej nad elementami technicznymi, taktycznymi, zgrywaniem drużyny, wyrabianiem pewnych nawyków. Jestem zbudowany podejściem do treningów wszystkich zawodników, atmosferą jaka panuje na zajęciach i po nich. Nasza gra też wygląda już fajnie, ale jest jeszcze trochę do poprawienia, do skorygowania. Czas pracuje na naszą korzyść, a mecze z takimi rywalami jak Effector dają doskonały materiał szkoleniowy dla mnie i zawodników - kończy pierwszy trener Ślepska.

 

Przypomnijmy, że w dotychczas rozegranych sparingach Ślepsk zremisował po 2:2 z Energą Pekpolem Ostrołęka (w Ostrołęce) i Komunalnikiem Grodno (5-krotny mistrz, 17-krotny medalista mistrzostw Białorusi, mecz rozegrano w Druskiennikach na Litwie), w Suwałkach pokonał 4:0 Centrum Augustów (II liga), w Ełku wygrał 3:0 z AZS Politechniką Warszawską, a na turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki wygrał po 3:0 z KPS Siedlce i Camperem Wyszków oraz przegrał 2:3 z Energą Pekpolem Ostrołęka.

 

Przed przewidzianą na 5 października inauguracją I ligi, w której Ślepsk zagra w Nysie ze Stalą AZS PWSZ, podopiecznych Piotra Poskrobko czeka jeszcze udział w zaplanowanym na 27-28.09. IV Memoriale Józefa Gajewskiego.

Program tego turnieju:

piątek 27.09.2013r.
godz. 15:00 - mecz LOTOS Trefl Gdańsk - ENERGA Pekpol Ostrołęka
godz. 17:00 – oficjalne otwarcie turnieju i prezentacja drużyn
godz. 18:00 – mecz Ślepsk Suwałki – AZS Politechnika Warszawska Warszawa

sobota 28.09.2013r.
godz. 13:00 – mecz o 3 miejsce
godz. 15:30 – mecz finałowy
godz. 17:30 – oficjalne zakończenie turnieju


Wstęp wolny.        

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*