23.12.2013

Srebro chłopców, pech dziewczyn

Przed tygodniem w Białymstoku tytuł Drużynowego Wicemistrza Polski w Badmintonie wywalczyły młodziczki SKB Suwałki. W ten weekend w Choroszczy na drugim stopniu podium stanęli młodzicy młodsi z suwalskiego klubu. Wicemistrzami Polski zostali: Sebastian Jaroszczuk, Sebastian Bilbin, Filip Grabowski i Mateusz Chodorowski. Młodziczki młodsze SKB, grając w składzie trzyosobowym, ukończyły turniej na piątym miejscu.

- Przed mistrzostwami mówiłem, że chłopcy jadą do Choroszczy po medal i to się sprawdziło – twierdzi Jerzy Dołhan, trener SKB. – Poza zasięgiem rywali był Technik Głubczyce. W rywalizacji dziewczyn mieliśmy pecha. W przeddzień wyjazdu na turniej zachorowała i musiała zostać w domu Natalia Owsiejew. Niestety, było za późno na wstawienie innej zawodniczki. Dziewczyny grały więc w trójkę, a jedne mecz oddawaliśmy walkowerem. Mimo takiego pecha zajęły piąte miejsce. Moim zdaniem z Natalią były duże szanse na wygranie grupy i występ w finale, a zatem co najmniej na srebro. Szkoda, ale zdrowie zawodniczki jest ważniejsze niż medal mistrzostw kraju.

Suwalczanki zagrały w składzie: Urszula Miszkiel, Klaudia  Butkiewicz i Natalia Skrocka.
Wyniki dziewcząt - w grupie: SKB – Hubal Białystok 0:5; SKB – UKSB Milenium Warszawa 1:3; o 5 miejsce: SKB – Badminton Choroszcz 3:1. Tytuł mistrzowski wywalczył dziewczyny z UKS U-2 Lotka Bytów, wicemistrzowski Hubala Białystok, a brązowe medale PMKS Chrorby Piotrkowice.

Wyniki chłopców: SKB Technik Głubczyce 0:5, SKB Hubal Białystok 4:1, SKB – PMKS Chrobry Piotrkowice 4:1.Końcowa kalsyfikacja: 1. Technik; 2. SKB Suwałki; 3. Hubal, 4. Chrobry.

Zawodniczkom i zawodnikom SKB towarzyszyli trenerzy: Jerzy Dołhan  Jerzy Szuliński jr.

Polski Związek Badmintona na konsultację szkoleniową kadry narodowej U-15 w Białymstoku powołał dwóch naszych zawodników: Filipa Krukowskiego i Michała Sobolewskiego. Gratulujemy. Konsultacje odbędą się w dniach 27-29.12.2013.