29.06.2020

Suwalskie Towarzystwo Tenisowe. Wiceprezes z pucharem nowego prezesa [zdjęcia]

Doroczny, kolejny turniej o Puchar Prezesa Suwalskiego Towarzystwa Tenisowego, w którym rywalizowało 16 osób z Suwałk, Augustowa, Żegar, Gołdapi, Sejn, Grajewa oraz Białegostoku, miał wymiar historyczny.

Towarzystwu, po ponad 20 latach, przestał  przewodniczyć znany suwalski prawnik Wiesław Kamiński. Po raz pierwszy tenisiści walczyli o puchar jego następcy, Roberta Usarka – nie tylko prezesa, organizatora i działacza, ale też  trenera, sędziego i zawodnika, który sięgał po trofeum, którego tym razem był fundatorem .

W tym roku uczestnikom dal się we znaki deszcz, zawody trzeba było przeprowadzić w ciągu dwóch dni i z tego powodu walkowerem musieli oddać swoje mecze Jacek Czerniszewski, Filip Olszewski, Wojciech Przyborowski.

Zagrali czołowi zawodnicy z Suwałk. Najmłodszy uczestnik miał 15 lat, najstarszy 62 lata, w turnieju wystartowała jedna przedstawicielka płci pięknej.

Historia lubi się powtarzać – był turniej, w którym prezes wręczał puchar zwycięzcy wiceprezesowi. Tym razem było tak samo. Karol Szymański w finale po zaciętym meczu pokonał Pawła Czernialisa 9:7.

W meczu o 3. miejsce, również po zaciętym pojedynku Adam Cąkała pokonał 6:4 Waldemara Lemańskiego.

Czterech najlepszych zawodników otrzymało okazałe puchary oraz nagrody pieniężne. 

Klasyfikacja końcowa:

I Karol Szymański (Suwałki, wiceprezes STT)

II Paweł Czernialis (Żegary)

III Adam Cąkała (Suwałki)

IV Waldemar Lemański (Białystok)

V-VI Paweł Chałko (Suwałki) , Jacek Czerniszewski (Białystok)

VII – VIII Janusz Staranowicz (Suwałki), Tomasz Zaforymski (Suwałki)

IX-XII Julia Sowulewska (Suwałki), Robert Popławski (Gołdap), Filip Olszewski (Suwałki), Wojciech Przyborowski (Grajewo)

XIII-XVI Grzegorz Kozłowski (Augustów), Karol Tarlecki (Sejny), Fryderyk Prelewicz (Suwałki), Tomasz Ziemkowski (Suwałki)

 

Źródło: STT

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*