22.06.2020

Szachy. 300 szachistów z całego świata zagrało na 300-lecie Suwałk

W niedzielę, 21 czerwca odbyły się zawody o nazwie 300 szachistów na 300-lecie Suwałk w formule on-line pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk oraz Polskiego Związku Szachowego.

Pomysłodawcą imprezy jest Fundacja Jaćwież w osobach Pawła Jarocha i Anny Kosakowskiej-Jaroch. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Urzędu Miasta Suwałk, każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy puchar upamiętniający jubileusz nadania praw miejskich.

Początkowo zakładano, że turniej będzie liczył 300-osób i zostanie rozegrany na hali OSiR w Suwałkach 9 maja. Przy tak dużej ilości zawodników (nie licząc osób towarzyszących) i panującej pandemii, organizatorzy musieli przenieść turniej w świat wirtualny.

Niewątpliwie dało to spore możliwości promocji Miasta Suwałki nie tylko na arenie ogólnopolskiej, ale i na całym świecie. Nie licząc osób z Polski, w naszym turnieju wystąpili zawodnicy z następujących krajów: Sri Lanka, Holandia, Filipiny, Wielka Brytania, Rosja, Turcja, Jamajka, Nepal, Indie. Wszystkich zawodników wystąpiło 215. Cieszy fakt nawiązania współpracy Fundacji Jaćwież z oddalonym o 9000 km zespołem on-line Rachulians ze Sri Lanki (krajem leżącym na wyspie Cejlon w Azji Południowej), dzięki czemu możemy „gościć” na naszych przyjaciół w zawodach organizowanych w regionie.

Zawody były grane na platformie LiChess na dystansie 7 rund, systemem szwajcarskim z czasem 10 minut na zawodnika bez dodatku sekundowego.

Link do szczegółowych wyników:

https://lichess.org/swiss/Df71jWA6

Prowadziliśmy również relację Live na kanale twich.tv Fundacji Jaćwież.

Podczas turnieju Fundacja Jaćwież zorganizowała 8 licytacji na rzecz chorej na SMA, 8-miesięcznej Hani. Udało się zebrać ok. 1000 zł, ale licznik nadal rośnie! Zachęcamy do wpłacania choć niewielkich kwot, które mogą Hani uratować życie! Link do skarbonki:

https://www.siepomaga.pl/szachisci-dla-hani?fbclid=IwAR0NhCjxa6G5XCPQj4sb08_2IYFc_djjXZ83-43sCcHQm7k2KyXYglqWTy0

PJ

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*