23.09.2013

Sześć medali naszych kolarzy

Ponad 300 kolarzy, reprezentujących 33 drużyny z Polski i Białorusi, uczestniczyło w Maratonie Kresowym "W Królewskim Mieście" w Augustowie. Zawodnicy MTB Suwałki zdobyli w nim cztery srebrne i dwa brązowe medale.

Trasa ze startem na Rynku Zygmunta Augusta i metą w ośrodku wypoczynkowym "Królowa Woda", wiodąca wzdłuż brzegów jezior i Kanału Augustowskiego była płaska i szybka, ale zarazem śliska i pełna kałuż po tygodniowych opadach deszczu. Augustowskie zawody były 13., przedostatnimi już w tegorocznym cyklu i wszyscy kolarze zażarcie walczyli w nich o punkty do klasyfikacji generalnej. Sześcioro z licznej ekipy suwalczan zajęło miejsca na podium.

O dużym sukcesie, ale i olbrzymim pechu może mówić Michał Tasior, który w minimaratonie dzieci wpadł na metę jednocześnie z rywalem z MTB Ełk Prostki, ale przegrał pierwsze miejsce różnicą ledwie jednej setnej sekundy. Na dłuższym dystansie, w półmaratonie, także drugie lokaty zajęli Iwona Tasior (Kobiety Fit) i Dariusz Tasior (Master), który uplasował się też na wysokiej, dziewiątej pozycji w kategorii Open. Drugi w kategorii MK Weteran był Dariusz Kin, a tuż zanim linie mety minął Eugeniusz Wawrzyn. Trzecią lokatę w kategorii Kobiety Super Fit zajęła Anna Taraszkiewicz.

Zespołowo suwalczanie zwyciężyli w minimaratonie. Na czwartej pozycji nasza drużyna uplasowała się w półmaratonie, ale zachowała przodownictwo w klasyfikacji generalnej. Pozycję lidera postara się utrzymać w najbliższą sobotę w Mielniku, gdzie zostanie rozegrany ostatni już w tym roku Maraton Kresowy.   

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*