13.08.2013

Trener z najwyższym stopniem, bokserzy z szansami na złote medale OOM

 Magdalena Dembowska i Adrian Jachimowicz z OSiR Suwałki awansowali do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W rozgrywanym w Łodzi turnieju dziewczęta stoczą pojedynki o złote medale mistrzostw kraju juniorów młodszych w środę, a chłopcy w czwartek.


Co najmniej brązowy krążek Dembowska zapewniła sobie już w zawodach kwalifikacyjnych do łódzkiej imprezy, bo wśród dziewcząt w każdej kategorii awans zdobywały tylko po cztery zawodniczki. Walcząca w wadze do 46 kg suwalczanka wypunktowała 5:0 Wiolettę Gontarską z Kaliny Lublin. W finale czeka ją niezwykle trudne zadanie. Jej rywalką będzie Patrycja Komudzińska z MOSM Tychy, która swoją półfinałową przeciwniczkę pokonała przez nokaut techniczny już w pierwszej rundzie.

- Magda już kiedyś uległa Komudzińskiej na punkty, ale teraz jej szanse oceniam pół na pół - mówi Paweł Pasiak, szkoleniowiec OSiR, a zarazem selekcjoner kadry narodowej kobiet.

 

Do Łodzi Pasiak dotarł prosto z Włoch, gdzie pomyślnie przeszedł kurs i zdał egzamin AIBA na najwyższy stopień trenerski 3*.

 

- Zdobyta wiedza i doświadczenie przydadzą się w pracy i w klubie, i w reprezentacji – mówi suwalski trener. – Teraz jednak cieszę się z sukcesu w postaci awansu dwojga podopiecznych do ścisłych finałów i marzę o tym, by stanęli na najwyższym stopniu podium.

 

O szansach Jachimowicza szkoleniowiec wypowiada się równie ostrożnie. Pięściarze mieli dłuższą drogę, bo zaczynali od półfinałów, ale startujący w kategorii 60 kg Adrian za dużo się nie naboksował. Najpierw, już w pierwszej rundzie wyeliminował Krystiana Kujdę z ŁCSW Łódź. Półfinał wygrał zaś walkowerem, bo Patryk Hedhili z KSZO Ostrowiec, którego suwalczanin pokonał w niedawnym turnieju O Srebrną Łódkę, przeprowadził, owszem, pełną rozgrzewkę, ale nie zdecydował się wyjść na ring.

 

- W finale Jachimowicz zmierzy się z byłym mistrzem Europy uczniów Erykiem Giermakiem z Gardy Chojna – mówi Pasiak. – Jeśli nie wda się w bijatykę, może wygrać ten pojedynek – kończy suwalski trener.


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*