28.01.2014

Trzeci zwycięski sparing Wigier [fotorelacja]

Suwalczanie w hali w Mariampolu pokonali 2:1 Concordię Elbląg. Obie bramki dla Wigier zdobył Karol Drągowski.

Pierwszy gol dla biało-niebieskich padł w 12 minucie, kiedy tuż przed polem karnym sfaulowany został Piotr Karłowicz. Pięknym strzałem nad murem obrońców popisał się Drągowski, który zmieścił piłkę przy samym lewym słupku bramki Concordii. Suwalski stoper błysnął raz jeszcze w 66 minucie, kiedy po dośrodkowaniu Bartosza Bujalskiego z rzutu rożnego uderzeniem głową ponownie pokonał bramkarza z Elbląga.

Pięć minut wcześniej padła bramka dla Concordii. Piłkę w środku pola stracił Daniel Michałowski. Trafiła ona do Hectora, który popisał się szybkim rajdem prawą stroną i dokładnym podaniem do Raula, który bez przyjęcia wpakował ją pod poprzeczkę bramki Karola Salika.

W zespole Concordii, która wiosną będzie broniła się przed spadkiem z II ligi, zagrało aż 14 nowych graczy, wśród nich siedmiu niezłych technicznie Hiszpanów, dwóch Japończyków i Kameruńczyk Song, brat występującego w Barcelonie Aleksa. Prowadzony przez hiszpańskiego szkoleniowca zespół z Elbląga grał szybkimi podaniami, pressingiem, ale nie stwarzał groźnych sytuacji. Bramkarz Wigier musiał interweniować po strzałach z dalszej odległości. W środku pola umiejętnie ataki elblążan przerywali Litwin Valentin Jeriomenko i Ukrainiec Sierhij Koziuberda.

- Nasze złożenie było takie, żeby najbliższy zawodnik atakował piłkę i momentami to się udawało – mówi Donatas Vencevicius, trener Wigier. – Staraliśmy się jak najdłużej utrzymywać przy piłce, stąd mecz był bardzo szybki, ciekawy. Brakowało jeszcze skuteczności, ale w tym momencie przygotowań ciężko trenujący piłkarze maja jeszcze „ciężkie nogi".

Na strzały z ostrego kąta, zamiast prób dośrodkowań, decydowali się David Makaradze i Bartosz Bujalski, dobrą okazję po podaniu Pawła Omilianowicza zmarnował Jakub Kamiński. Groźny strzał głową ponad poprzeczką oddał testowany w Wigrach Maciej Kurcewicz, 22-letni pomocnik Wissy Szczuczyn.

Kolejny mecz kontrolny biało-niebiescy zagrają w najbliższą sobotę, 1 lutego w Zambrowie. Ich przeciwnikiem będzie trzecioligowy Płomień Ełk.

Wigry Suwałki – Concordia Elbląg 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 – Drągowski (12), 1:1 – Raul (61), 2:1 – Drągowski (66).

Wigry: Salik (65. Sobolewski) – Żebrowski (66. Romachów), Wenger, Drągowski, Pomian (66. Kamiński), Romachów (46. Bujalski), Jeriomenko (59. Atanacković), Koziuberda (66. Kurcewicz), Kamiński (46. Widejko), Makaradze (46. Michałowski), Karłowicz (65. Omilianowicz).