31.01.2013

Turniej Strzelecki 2013

Suwalscy policjanci w okresie ferii zimowych w dniach 28 stycznia - 1 lutego 2013 r. zorganizowali wspólnie z Urzędem Miasta w Suwałkach, Delegaturą Kuratorium Oświaty i suwalskim oddziałem Ligi Obrony Kraju - V Turniej Strzelecki.

 

 

Taka forma ciekawego, aktywnego, a zarazem bezpiecznego spędzania wolnego czasu przez młodych ludzi to jedyna oferta w naszym województwie. 


Uczniom klas gimnazjalnych, licealnych oraz studentom spędzającym czas  wolny w domach suwalscy mundurowi zaproponowali aktywne zajęcia ze strzelania sportowego. Naszą propozycję przyjęło blisko 80 uczniów różnych  szkół.

Konkurs trwa od poniedziałku do piątku. W pierwszych dwóch dniach strzelanie odbywało się na strzelnicy LOK Suwałki. Dzisiaj  młodzież oddawała strzały na strzelnicy policyjnej. Zawodnicy podczas turnieju strzelają z broni sportowej tzw. „biatlonki” oraz broni pneumatycznej z postawy leżącej i stojącej do tarcz sportowych. Uczestnicy najpierw zapoznawani są z obsługą broni i bezpieczeństwem w trakcie posługiwania sie nią. Następnie przechodzą krótki trening, po czym rozpoczynają strzelanie konkursowe. Nad zawodami czuwają sędziowie strzelectwa sportowego oraz policyjni instruktorzy strzelectwa. Zawodnicy walczą grupowo o puchary: Prezydenta Miasta, Komendanta Miejskiego Policji oraz Prezesa LOK oraz o indywidualne medale.

 

W piątek odbędzie się podsumowanie turnieju i uroczyste wręczanie pucharów, medali oraz pamiątkowych dyplomów.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*