21.12.2013

Turniejowa poprzeczka na niebotycznej wysokości [wideo i fotogaleria]

Najlepszą z dotychczasowych okazała się 14. Edycja Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej. Nigdy wcześniej na imprezie nie wystąpiło tyle sław i nie zebrano tylu pieniędzy na dobroczynny cel.

Rywalizacje w hali OSiR, do której przystąpiło sześć zespołów, wygrała ekipa Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy z Dariuszem Dziekanowskim, Tomaszami Kłosem i Sokołowskimi i Markiem Jóźwiakiem. Byli kadrowicze w finale pokonali 4:1 Drużynę Prezydenta Suwałk z wybitnym Reprezentantem Polski Jackiem Zielińskim oraz Patrykiem Małeckim i Maciejem Makuszewskim. Trzecie miejsce zajęły Wigry, za nimi uplasowała się Piłkarska Reprezentacja Dziennikarzy i Reprezentacja Litwy. Mimo ambitnej walki, ostatnie miejsce przypadło Reprezentacji Artystów Polskich, z braćmi Rafałem i Marcinem Mroczkami, Piotrem Zeltem, Przemysławem Cyrpryańskim oraz świetnymi niegdyś zawodnikami Radosławem Majdanem i Piotrem Świerczewskim, grającym trenerem artystów.

Chyba nawet bardziej niż aktorzy i gwiazdy futbolu obleganą postacią na imprezie był Mariusz Pudzianowski, strongman i zawodnik MMA. Pudzian chętnie pozował do zdjęć podczas uroczystej kolacji. Atrakcją był występ Hanny Śleszyńskiej, a szczególne emocje wzbudziła licytacja wielu pamiątek sportowych. Sięgający 40 tys. zł dochód z imprezy, zorganizowanej przez Agencję Promocji Sportu Polski Sport, Suwalski Klub Sportowy Wigry oraz OSiR,  został przeznaczony na rozbudowę i rozwój Domu Dziennego Pobytu młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie Stowarzyszenia Aktywni tak Samo w Suwałkach.  

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*