29.03.2024
20:30

04.06.2020

Wigry Suwałki - Miedź Legnica. Gra na całego [u nas relacja na żywo]

Oba zespoły we wtorek przegrały swoje pierwsze mecze po przerwie spowodowanej pandemią, ale już w piątek mają szansę do rehabilitacji.

Faworytem będzie Miedź, która ma w składzie bardziej doświadczonych, lepszych piłkarzy i walczy o natychmiastowy powrót do ekstraklasy.

- Jeżeli zagramy z taką kreatywnością, odwagą i zaangażowaniem jak w drugiej połowie meczu z Mielcem, to nikt w tej lidze nie będzie w stanie nas zatrzymać - oceniał po przegranym 1:2 meczu ze Stalą Dominik Nowak (na zdjęciu od lewej), trener Miedzi, a jeszcze trzy lata temu szkoleniowiec suwalskiej drużyny.

Pierwszą połowę gospodarze z Legnicy zagrali jednak bardzo słabo i doznali bolesnej porażki. Trzeba mieć nadzieję, że z podobnym poczuciem wyższości rozpoczną spotkanie w Suwałkach i młodzi piłkarze Wigier utrą nosa faworytowi.

Biało-Niebiescy we wtorek w Niecieczy, gdzie ulegli 0:1, także mieli słabszą pierwszą połowę. Zagrali w niej zbyt bojaźliwie, oddali środek pola, przegrywali "drugie piłki", czyli te strącane lub odgrywane przez obrońców.

- W drugiej połowie, kiedy musieliśmy odrabiać stratę, zagraliśmy odważniej, kreatywniej, mieliśmy więcej szans niż rywale - mówi Paweł Cretti, trener Wigier. - W ten sposób musimy rozpocząć mecz z Miedzią i stwarzać jeszcze więcej sytuacji.

Szkoleniowiec suwalskiego zespołu zdaje sobie sprawę z tego, że Miedź ma nawet lepszych pomocników, z byłym graczem Wigier Omarem Santaną włącznie, niż Bruk-Bet Termalica. Zneutralizowanie drugiej linii drużyny z Legnicy będzie więc kluczem w tym arcyważnym dla obu ekip spotkaniu.

W Wigrach w środku pola zabraknie Dawida Sołdeckiego, który niemal cały mecz w Niecieczy rozegrał ze złamanym palcem nogi. Zastąpi go wracający po przerwie za czerwoną kartkę Mohamed Loua. Do gry mają już być gotowi narzekający dotąd na urazy Adam Najemski i Johan Oremo.

Suwalczanie będą dążyć do zwycięstwa, które pozwoli rozpocząć pogoń za wyprzedzającymi ich zespołami, z których Chrobry i Odra Opole zdołali zremisować swoje mecze i powiększyli przewagę nad Wigrami o jedno oczko. Także Miedź zainteresowana jest tylko całą pulą. To daje nadzieje na to, że w piątek o godz. 15.30 w Suwałkach rozpocznie się ciekawe widowisko, szkoda że jeszcze bez udziału publiczności. Nie pozostaje nic innego, jak zaprosić kibiców do śledzenia naszej relacji na żywo.

Wyniki  spotkań 23. kolejki Fortuna I ligi

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wigry Suwałki 1 : 0 (1:0)

Gol: Piotr Wlazło 38,

Żółte kartki: Martin Mikovič - Kacper Wełniak, Grzegorz Aftyka, Adrian Karankiewicz, Martin Dobrotka, Michał Żebrakowski

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska – Wasielewski, Jonathan De Amo Perez, Artem Putiwcew, Marcin Grabowski – Vlastimir Jovanović, Piotr Wlazło, Patrik Mišák (74. Michal Bezpalec), Roman Gergel – Martin Mikovič (60. Michał Orzechowski), Vladislavs Gutkovskis (90. Matej Jelić)

Wigry Suwałki: Jan Balawejder – Paweł Gierach, Dawid Sołdecki (74. Martin Adamec), Grzegorz Aftyka, Martin Dobrotka – Konrad Matuszewski, Joel Huertas, Adrian Karankiewicz, Cezary Sauczek (68. Michał Żebrakowski), Denis Gojko – Kacper Wełniak (

Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec)

Puszcza Niepołomice - Chojniczanka Chojnice 1 : 0 (0:0)

Gol: Jewhen Radionow 68

Żółte kartki: Karol Niemczycki, Marcin Stefanik – Tomasz Mikołajczak, Krystian Wachowiak, Seweryn Michalski, Janusz Surdykowski, Aghwan Papikjan

GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz 0 : 3 (0:3)

Gole: Mateusz Klichowicz 17, Damian Chmiel 26, Maciej Małkowski (44 z karnego)

Żółte kartki: Adrian Małachowski, Marcin Grolik – Krzysztof Baran, Radosław Kanach, Szymon Kuźma

Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów 0 : 0

Żółte kartki: Janusz Bucholc, Jakub Mosakowski – Adrian Benedyczak, Michał Ilków-Gołąb

Miedź Legnica - Stal Mielec 1 : 2 (1:2)

Gole: Marquitos 15 (karny) – Mateusz Żyro 11 i 37

Żółte kartki: Nemanja Mijušković, Jakub Wrąbel - Mateusz Żyro x 2

Czerwona kartka (za dwie żółte): Mateusz Żyro (Stal) 71 min.

GKS 1962 Jastrzębie - Warta Poznań 1 : 2 (1:1)

Gole: Petr Galuška 42 - Mateusz Kupczak 19 (z karnego), Michał Jakóbowski 90+3

Żółte kartki: Łukasz Norkowski, Bartosz Jaroszek - Tomasz Boczek, Bartosz Kieliba, Michał Grobelny

Olimpia Grudziądz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 : 2 (0:1)

Gole: Ricky van Haaren 67Jakub Bieroński 35, Bartosz Jaroch 56 (z karnego)

Żółte kartki: Dominik Frelek – Filip Laskowski

Radomiak Radom - Odra Opole  0 : 0

Żółte kartki: Leândro, Mateusz Lewandowski – Mateusz Czyżycki

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec   1 : 1 (0:1)

Gol: Łukasz Moneta 90+3, Fabian Piasecki 33 (z karnego)

12 goli - Omran Haydary (Olimpia Grudziądz),
11 goli - Mateusz Kuzimski (Chojniczanka Chojnice), Mateusz Marzec (GKS Bełchatów),
10 goli - Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Patryk Mikita (Radomiak Radom), Fabian Piasecki (Zagłębie Sosnowiec),