22.11.2020

Wigry Suwałki – GKS Katowice 1:2. Ten mecz można było wygrać [gole, opinie]

Nie był to udany weekend dla suwalskich drużyn. Po sobotniej porażce siatkarzy Ślepska Malowu Suwałki z GKS-em Katowice 1:3, piłkarze suwalskich Wigier również musieli uznać wyższość rywala i ulegli popularnej GieKsie 1:2.

Tym samym Biało-Niebiescy ustąpili katowiczanom pozycję wicelidera drugiej ligi.

W kadrze meczowej zabrakło kontuzjowanych Kamila Adamka, Kacpra Wełniaka i Michała Ozgi. W wyjściowej "11" na to spotkanie początkowo mieli znaleźć się Bartłomiej Babiarz i grający ostatnio w ochronnej masce Martin Dobrotka. Niestety, obrońcy Wigier Suwałki odnowiła się kontuzja nosa, a Bartłomiej Babiarz urazu pachwiny nabawił się na przedmeczowej rozgrzewce. Na pierwszy gwizdek wybiegli zatem niedawno narzekający na ból pleców Adrian Karankiewicz i Patryk Czułowski. Wąska kadra i liczne kontuzje spowodowały, że na ławce rezerwowych znaleźli się głównie 17-letni wychowankowie.

W pierwszym ataku Wigier Suwałki z lewego skrzydła posłał piłkę w pole karne Daniel Liszka i piłka zakończyła swój lot na górnej siatce bramki. Trudne warunki pogodowe powodowały, że żadna z drużyn w początkowych minutach nie odważyła się mocno ruszyć do ataku.
W 12 minucie po raz pierwszy było groźnie pod bramką Wigier Suwałki. Krystian Sanocki rozprowadził akcję środkiem pola, zagrał na lewą stronę do Arkadiusza Woźniaka i obrońca gości oddał płaski i niecelny strzał na bramkę Hieronima Zocha.

W 17 minucie swoją aktywność w tym spotkaniu podkreślił Paweł Gierach, który wywalczył rzut rożny. Stały fragment gry niecelnym strzałem z 16 metra sfinalizował Patryk Czułowski.

Dwie minuty później dośrodkowanie w pole karne posłał Grzegorz Aftyka, a próbujący utrzymać futbolówkę w boisku piętką odbił piłkę Paweł Gierach. Obrońca GieKSy Zbigniew Wojciechowski zagrał głową do podnoszącego się z murawy Gieracha i pomocnik Wigier bez zastanowienia huknął pod poprzeczkę nie do obrony dla Bartosza Mrozka. Prowadziliśmy 1:0.

O tym, że najważniejsze po zdobyciu bramki jest kolejne pięć minut zapomniał Josip Soljić. W 24 minucie piłkę w pole karne suwalczan zgrał Filip Kozłowski i sprowadzony w trakcie sezonu chorwacki obrońca Wigier popełnił błąd w kryciu, przepuszczając Krystiana Sanockiego, który w dogodnej sytuacji doprowadził do wyrównania.

Z biegiem czasu to gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i w ataku kombinacyjnym starali się przedrzeć pod pole karne gości. Drużyna GieKSy która w środę w zaległym spotkaniu ograła rezerwy Śląska Wrocław 3:0 miała świadomość, że kondycyjnie w tym spotkaniu lepiej będą prezentować się gracze Wigier i na swojej połowie wyczekiwała na dogodne okazje do kontrataków i swoich szans upatrywała po stałych fragmentach gry. Po jednym z nich w 34 minucie piłka powędrowała w pole karne i blisko oddania strzału był Arkadiusz Jędrych, na szczęście w porę uprzedził go Hieronim Zoch.

Przed przerwą po akcji katowiczan z linii pola karnego uderzył Zbigniew Wojciechowski ale nie przyniosło to zagrożenia i arbiter zaprosił obie ekipy na przerwę.

Drugą część spotkania odważniej rozpoczęli podopieczni Dawida Szulczka. W 48 minucie po rozegranym rzucie wolnym z boku boiska minimalnie niecelnie uderzył Denis Gojko, a już chwilę później Biało-Niebiescy powinni wyjść na prowadzenie. Pędzący prawą stroną boiska Grzegorz Aftyka dośrodkował na 5. metr, a tam zupełnie niepilnowany Paweł Gierach nieczysto uderzył w futbolówkę. Chwilę później nad bramką uderzył Cezary Sauczek i dziesięciominutowy napór Wigier na bramkę gości ustał.

W 63 minucie o wyjście na czystą pozycję do strzału walczył Krystian Sanocki. Zawodnik GKS-u Katowice był faulowany przez Josipa Soljicia, który popelnił drugi powazny błąd w tym meczu i arbiter bez wahania wskazał na 11. metr. Bramkę na 2:1 dla Katowic, a tym samym na ustalenie wyniku tego spotkania płaskim strzałem zdobył najlepszy strzelec gości - Marcin Urynowicz.

Goście, mając korzystny rezultat, nie kwapili się do ataków, a Wigry mogły jedynie zagrozić po strzałach z dystansu. W 80 minucie obok bramki uderzył Patryk Czułowski, a 5 minut później tylko kapitalna interwencja stojącego między słupkami bramki Bartosza Mrozka uchroniła GKS Katowice przed utratą gola na rzecz Łukasza Bogusławskiego.

To trzecia porażka zespołu Wigier Suwałki w obecnych rozgrywkach 2 Ligi, a druga na wlasnym boisku. Biało – Niebiescy z dorobkiem 28 punktów spadli na 3. lokatę w tabeli. Tracą trzy punkty do Górnika Polkowice, który dzisiaj zremisował we Wrocławiu, no i jedno oczko do swojego niedzielnego pogromcy z Katowic.

Podopieczni Dawida Szulczka już za tydzień będą mieli szansę zrehabilitować się i w pojedynku z rezerwami Lecha Poznań zrobić wszystko, aby przywieźć do Suwałk komplet punktów.

Wigry Suwałki - GKS Katowice 1 : 2 (1:1)

Gole: Paweł Gierach 19 - Krystian Sanocki 24, Marcin Urynowicz 64 (z karnego)

Żółte kartki: Adrian Karankiewicz, Josip Soljić (Wigry)

Wigry: Hieronim Zoch - Daniel Liszka (90. Oskar Furst), Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz, Josip Šoljić, Grzegorz Aftyka, Łukasz Bogusławski, Denis Gojko, Patryk Czułowski, Paweł Gierach, Cezary Sauczek

GKS: Bartosz Mrozek - Arkadiusz Jędrych, Arkadiusz Woźniak, Krystian Sanocki (82. Szymon Kiebzak), Adrian Błąd, Marcin Urynowicz (80. Bartosz Jaroszek), Filip Kozłowski (90+1. Piotr Kurbiel), Grzegorz Rogala, Michał Gałecki, Zbigniew Wojciechowski, Michał Kołodziejski

Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa)

Pozostałe wyniki 14. kolejki:

Sobota, 21.11.

Chojniczanka Chojnice - Stal Rzeszów 2 : 1 (1:1)

Gole: Szymon Skrzypczak 43 (z karnego), Mateusz Klichowicz 46 - Wojciech Rejman 32 (z karnego)

Żółte kartki: Paweł Sokół, Kamil Orlik – Gerard Bieszczad, Dawid Olejarka

KKS 1925 Kalisz - Lech II Poznań 2 : 0 (2:0)

Gole: Fabian Hiszpański 10, Andrzej Kaszuba 14

Niedziela, 22.11.

Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce 0 : 0

Żółte kartki: Kacper Laskoś – Bartosz Brodziński, Marcin Kozłowski I, Ishmael Baidoo

Śląsk II Wrocław - Górnik Polkowice 0 : 0

Żółte kartki: Marcin Szpakowski – Ernest Terpiłowski, Bruno Żołądź, Kamil Wacławczyk

Skra Częstochowa - Olimpia Grudziądz 4 : 0 (0:0)

Gole: Kamil Wojtyra 64, 72 (k), 78 (k), Daniel Pietraszkiewicz 79

Żółta kartka: Adrian Kwiatkowski (Olimpia)

Błękitni Stargard - Znicz Pruszków 2 : 3 (0:2)

Gole: Jakub Ostrowski 85, Mateusz Bochnak 86 - Krystian Tabara 19, 33, Maciej Wichtowski 77

Żółte kartki: Michał Cywiński, Mateusz Bochnak, Tomasz Kaczmarek, Jakub Ostrowski – Marcin Bochenek, Krystian Tabara, Bartłomiej Faliszewski, Jan Jurczak.

Czerwona kartka: Krystian Kujawa (17. minuta, Błękitni, za faul taktyczny)

Bytovia Bytów - Sokół Ostróda 1 : 0 (0:0)

Gol: Piotr Giel 86

Żółte kartki: Krzysztof Bąk, Marcin Staniszewski – Kamil Zalewski

Motor Lublin - Hutnik Kraków  3 : 0  (0:0)

Gole: Tomasz Swędrowski 47, Daniel Świderski 80 i 85

Żółte kartki: Kamil Kumoch, Ariel Wawszczyk – Mateusz Reczulski, Miłosz Drąg, Piotr Stawarczyk, Mateusz Zając II,

17:34

Pogoń została ukarana odjęciem trzech punktów za niedozwolone wspomaganie farmakologiczne zawodników w sezonie 2019/20.

7 goli Hubert Sobol (Lech II Poznań),

6 goli Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław), Adrian Błąd (GKS Katowice), Bartosz Brodziński (Pogoń Siedlce), Janusz Surdykowski (Olimpia Elbląg),