11.06.2024

Wigry Suwałki – Olimpia Zambrów. Gramy o puchar [u nas relacja na żywo]

W środę, 12 czerwca o godz. 18:00 na stadionie przy ul. Zarzecze rozpocznie się finałowe spotkanie piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu województwa. Czwartoligowe Wigry podejmą trzecioligową, do minionej soboty, Olimpię Zambrów.

Zwycięzca meczu otrzyma puchar ufundowany przez Podlaski ZPN oraz prawo startu w rywalizacji o Puchar Polski na szczeblu centralnym. Rundę wstępną zaplanowano na 7 sierpnia.

- Zdobycie Wojewódzkiego Pucharu Polski, to jeden z dwóch naszych celów na ten sezon – przypomina Łukasz Jutkiewicz, prezes Wigier. – W środę chcemy cieszyć się tym trofeum, a w sobotę – z awansu do III ligi.

W sobotę kończą sezon wyjazdowym spotkaniem ze Spartą 1951 Szepietowo. Trzecioligowcem prowadzące w tabeli Wigry mogą zostać już w ten piątek, bo tego dnia swój wyjazdowy mecz z Warmią w Grajewie gra KS Wasilków, wicelider. Przypomnijmy, że Warmia Grajewo to jedyny zespół w stawce, któremu udało się w tym sezonie pokonać Biało-Niebieskich. Jeżeli Wasilków przegra w Grajewie, suwalska drużyna już będzie świętować awans.

Spadek z III ligi przeżywa natomiast Olimpia Zambrów, w której występuje Denis Gojko, były piłkarz Wigier. Zambrowianom nie pomogło wyjazdowe zwycięstwo w ostatniej kolejce  nad Lechią Tomaszów Mazowiecki 5:0. Rywale w walce o utrzymanie też punktowali i Olimpia zakończyła sezon na spadkowym 15. miejscu, czwartym od końca.

Nie wiadomo, w jakiej kondycji psychicznej świeżo upieczony spadkowicz przyjedzie do Suwałk. Na pewno jednak będzie chciał udowodnić swoją wyższość. Piłkarze Wigier zamierzają zaś pokazać, że zasługują na występy w III lidze i chcą sprawić sobie i kibicom prezent. Takim byłby przyjazd na rundę wstępną do Suwałk renomowanego przeciwnika.

W drodze do podlaskiego finału w 1/16 Wigry pokonały Warmię w Grajewie 2:1, w 1/8 Spartę Szepietowo 6:1, w 1/4 Wissę w Szczuczynie 3:0 i w półfinale Ruch w Wysokiem Mazowieckiem 7:0.

Bilet na finał Wojewódzkiego Pucharu Polski kosztuje tylko 1 zł. Kibiców, którym nie dane będzie dopingować podopiecznych trenera Pawła Cimochowskiego z trybuny stadionu na Zarzeczu zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo. Początek w środę, 12 czerwca o godz. 18:00.

Wojciech Drażba

Fot. Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*