14.07.2020

Wigry Suwałki – Sandecja Nowy Sącz 1:0. Jak spadać, to z honorem [wideo]

Gospodarze nie chcieli popełnić tego samego błędu z meczu z Odrą Opole, w którym już na początku stracili bramkę i od pierwszych minut starali się zaatakować pole karne rywali z Nowego Sącza.

W 5 minucie futbolówkę w polu karnym otrzymał Robert Bartczak, ale jego strzał okazał się być niecelny. Goście odpowiedzieli w 14 minucie, ale po strzale z ostrego kąta Dominika Kuna piłka nieznacznie minęła słupek bramki Jana Balawejdera.

W 20 minucie podopieczni Donatasa Venceviciusa mogli wyjść na prowadzenie. Dośrodkowania Konrada Matuszewskiego z lewego skrzydła nie przyjął Wełniak, a piłka po błędzie stoperów gości niefortunnie znalazła się pod nogami Mikołaja Wasilewskiego, jednak pomocnik Wigier przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką. Strzałem nad bramką po drugiej stronie popisał się również Kanach, który w 28 minucie nie potrafił wykończyć podania na 16 metr. Przed przerwą swoje pierwsze trafienie w barwach Wigier mógł zdobyć Kacper Wełniak. Napastnik po błędzie Daniela Bielicy i zamieszaniu w polu karnym uderzył niecelnie, obok lewego słupka.

Początek drugiej części spotkania z większym animuszem rozpoczęli goście i zepchnięta do głębokiej defensywy ekipa Wigier miała problem, by przebić się z akcją na połowę rywali. W 60 minucie po dośrodkowaniu Dominika Kuna, piłkę głową uderzył Adrian Basta, ale ta znów przeleciała nad poprzeczką bramki. Wigry w końcu odpowiedziały groźnym rajdem Kacpra Wełniaka, ale Daniel Bielica świetnie wyszedł z bramki, skrócił kąt i napastnik gospodarzy nie zdołał oddać strzału na bramkę. Ostatnie 20 minut to rwana gra z obu stron, mnóstwo walki i odgwizdanych fauli zarówno po stronie Wigier Suwałki, jak i Sandecji Nowy Sącz. Żadnego z nich nie udało zamienić na bramkę i wydawało się, że kibice zgromadzeni na stadionie, trafień do siatki w tym meczu już nie zobaczą.

W 76 minucie na placu gry pojawił się Szymon Łapiński i już 10 minut później popisał się kapitalnym prostopadłym zagraniem przed pole karne. Do piłki doszedł zmiennik kontuzjowanego Grzegorza Aftyki – Cezary Sauczek i w sytuacji sam na sam pewnie umieścił piłkę w bramce. Akcja zawodników wchodzących z ławki rezerwowych okazała się być zabójczą i goście nie potrafili już odrobić strat, mimo, że dogodną okazję do tego miał Maciej Korzym, ale jego techniczny strzał przy prawym słupku pewnie wybronił Jan Balawejder.

To drugie zwycięstwo drużyny Wigier Suwałki pod wodzą trenerów Donatasa Venceviciusa i Karola Salika. Cieszy tym bardziej, że jeszcze jest szansa na przegonienie w tabeli Chojniczanki Chojnice, która po porażce 1:3 z Zagłębiem Sosnowiec podzieliła los Biało-Niebieskich i po 7 sezonach pożegna się z rozgrywkami na zapleczu Ekstraklasy.

Wigry pokazały charakter i wolę walki do ostatniego gwizdka i na to liczymy również w tych dwóch ostatnich spotkaniach z Chrobrym Głogów i Zagłębiem Sosnowiec.

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz 1 : 0 (0:0)

Gol: Cezary Sauczek 86

Żółte kartki: Jakub Świątek, Konrad Matuszewski, Patryk Czułowski - Mateusz Klichowicz, Marcin Flis

Wigry: Jan Balawejder - Grzegorz Aftyka (71. Cezary Sauczek), Michał Ozga, Jakub Świątek (65. Denis Gojko), Martin Dobrotka, Konrad Matuszewski, Robert Bartczak, Mikołaj Wasilewski, Adrian Karankiewicz, Patryk Czułowski, Kacper Wełniak (76. Szymon Łapiński)

Sandecja: Daniel Bielica - Marcin Flis, Dawid Szufryn, Dominik Kun, Radosław Kanach, Adrian Basta, Maciej Korzym, Damian Chmiel, Michał Piter-Bućko, Bartłomiej Kasprzak (88. Michał Walski), Mateusz Klichowicz (46. Kamil Ogorzały, 53. Mariusz Gabrych)

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)

Zestaw par 32. kolejki Fortuna I Liga

Wtorek, 14.07.

Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 1 : 3 (1:0)

Gole: Oskar Paprzycki 22. – Fabian Piasecki 78, Michał Sacharuk 83 (samobójczy), Patryk Małecki 90+2

W 45+4 min. Fabian Piasecki (Zagłębie) nie wykorzystał rzutu karnego (obrona bramkarza)

Żółte kartki: Quentin Seedorf, Patryk Małecki, Fabian Piasecki, Krzysztof Dębek (trener) (wszyscy Zagłębie)

Warta Poznań - GKS Tychy 2 : 2 (2:0)

Gole: Bartosz Kieliba 6, Mateusz Kupczak 13 (z karnego) – Jan Biegański 75, Łukasz Sołowiej 90+1

W 86 min. Łukasz Grzeszczyk (GKS) nie wykorzystał rzutu karnego (obrona bramkarza)

Żółte kartki: Jakub Kuzdra, Jakub Kiełb, Łukasz Trałka, Krzysztof Danielewicz – Maciej Mańka, Łukasz Grzeszczyk

Stal Mielec - Chrobry Głogów 1 : 0 (0:0)

Czołówka snajperów:

16 goli - Fabian Piasecki (Zagłębie Sosnowiec)

14 goli - Mateusz Kuzimski (Chojniczanka Chojnice),

13 goli - Patryk Mikita (Radomiak Radom),
12 goli - Karol Danielak (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Omran Haydary (Olimpia Grudziądz), Bartosz Nowak (Stal Mielec),

11 goli - João Criciúma (Olimpia Grudziądz), Mateusz Kupczak (Warta Poznań), Mateusz Marzec (GKS Bełchatów), Marko Roginić (Podbeskidzie)