08.01.2020

Wigry Suwałki kontraktują i testują. Oskar Nowak na 2,5 roku

Reprezentant Polski U19 Oskar Nowak, który jesienią rozegrał 13 spotkań w II-ligowych Błękitnych Stargard, a w poprzednim sezonie występował w juniorach i III-ligowych rezerwach Lecha Poznań podpisał z Wigrami kontrakt do czerwca 2022 roku.

- Po półrocznej grze w Błękitnych Stargard, młodzieżowiec, reprezentant Polski U19 Oskar Nowak przechodzi do pierwszoligowych Wigier Suwałki. Oskar do Błękitnych trafił latem 2019 roku na zasadzie transferu definitywnego z Lecha Poznań i związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem. Po dobrej rundzie jesiennej oraz cyklicznych powołaniach do kadry Polski, szybko otrzymał propozycję gry w Fortuna I lidze. Na wykup Oskara Nowaka zdecydowały się Wigry Suwałki - napisała strona internetowa Błękitnych.

Oskar Nowak jest poznaniakiem, do akademii Lecha trafił w 12. roku życia. Za niespełna miesiąc - 2 lutego 2020 r. skończy 19 lat.  Do kadry narodowej w tej kategorii wieku, prowadzonej przez Bartłomieja Zalewskiego, był powoływany minionej jesieni rezem z piłkarzami Wigier - Pawłem Gierachem i Konradem Matuszewskim. Z tym ostatnim będzie konkurował w zespole Biało-Niebieskich o miejsce na lewej obronie. Może też grać jako pomocnik. W barwach juniorów i Lecha II Poznań Oskar Nowak rywalizował w meczach z juniorami oraz rezerwami Pogoni Szczecin, które prowadził Paweł Cretti, szkoleniowiec suwalskiego pierwszoligowca.

Wigry wczoraj rozpoczęły przygotowania do wiosennenej rundy, podczas której będą walczyć o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy, i w ciągu dwóch dni pozyskały dwóch zawodników. Pierwszego dnia podpisały półroczną umowę z 33-letnim szwedzkim napastnikiem Johanem Oremo, a dzisiaj z Oskarem Nowakiem. Trwają poszukiwania rozgrywającego, skrzydłowego i defensywnego pomocnika, bo jeszcze na tych pozycjach potrzebne są wzmocnienia. 

We wtorek Biało-Niebiescy mieli rozruch, a w środę w hali Suwałki Arena oraz siłowni przeszli badania szybkościowe i wydolnościowe. Od czwartku  będą ćwiczyć w siłowni i na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 10.

Na treningach mają pojawiać się testowani zawodnicy, dla ktorych sprawdzianem przydatności będą zaplanowane na 18 stycznia dwa sparingi z III-ligowymi Ruchem Wysokie Mazowieckie i Olimpią Zambrów.

WD

Fot. Wigry Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*