01.07.2019

Wigry Suwałki testują i podpisują umowy. Oskar Furst na dwa lata

Oskar Furst, 19-letni napastnik ostatnio grający w III-ligowych rezerwach Pogoni Szczecin związał się z Wigrami dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia.

Po bramkarzu Janie Balawejderze i pomocniku Cezarym Sauczku z Polonii Warszawa oraz obrońcy Sebastianie Zalepie z Resovii Rzeszów, to czwarty zawodnik pozyskany tego lata przez suwalskiego pierwszoliogowca, ale pierwszy zatrudniony po zaliczonych testach.

W minionym sezonie Oskar Furst rozegrał w Pogoni II Szczecin 23 mecze (13 w wyjściowym składzie) i zdobył 2 bramki. Gola strzelił w sobotnim sparingu, w którym Wigry przegrały 1:2 z Jagiellonią Białystok.

W tym spotkaniu zagrało 9 sprawdzanych przez Wigry piłkarzy. W I polowie, w której na boisko wybiegł niemal optymalny skład, bylo ich trzech. Oprócz Fursta, zagrali zawodnicy III-ligowych Legii II Warszawa i Victorii Sulejówek Grzegorz Aftyka i Mateusz Grudziński. 

- Ten mecz oglądałem na wideo i analizowalem na spokojnie jeszcze w niedzielę - opowiada Adam Fedoruk, trener Biało-Niebieskich. - W tym tygodniu będziemy podejmować decyzje dotyczące testowanych zawodników i zapraszać kolejnych.

Następna okazja do sprawdzianu nadarzy się już w ten piątek, kiedy Wigry pojadą na sparing z II-ligową Pogonią Siedlce. Trenerem Pogoni od niedawna jest Kamil Socha, który minionej jesieni prowadził Wigry.

WD

Fot. Wigry Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*