06.01.2020

XX Mikołajkowy Turniej im. Tomka Godlewskiego. Rekord na gali, ponad 175 tys. zł z licytacji [foto]

Uczestnicy uroczystej gali XX Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego w Suwałkach nie szczędzili grosza. W sumie, dobroczynna impreza przyniosła już ponad milion zł, które zostały przeznaczone na pomoc potrzebującym.

Poturniejowy bal w centrum Astoria otworzyły ceremonie wręczania nagród zespołowych i indywidualnych oraz upominków od Stowarzyszenia Aktywni Tak Samo, które zajmuję się młodzieżą niepołnosprawna intelektualnie i na którego konto powędruje dochód z jubileuszowej edycji.

Czwartą lokatę zajęły mistrzynie Polski, piłkarki Górnika Łęczna. Po raz pierwszy na podium stanęli aktorzy i muzycy  z Reprezentacji Arystów Polskich. Drugie miejsce przypadło Reprezentacji Polski Mundial 2002 prowadzonej prze Jerzego Engela, a ze zwycięstwa cieszyli się Przyjaciele Turnieju - ekipa złozona głównie z grających dzisiaj i pracujących w ekstraklasie byłych zawodników i szkoleniowców Wigier Suwałki. Wystapiło w niej aż trzech trenerów. Piotr Stokowiec (Lechia Gdańsk), Mirosław Smyła (Korona Kielce) i Artur Skowronek (Wisła Kraków) nie kryli podziwu dla suwalczan, którzy przyczynili się do tego, że sport w naszym mieście stoi na wysokim poziomie, dziękowali prezesowi Wigier Suwałki Dariuszowi Mazurowi za zaproszenia do udziału w charytatywnym przedsięwzięciu.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Żurawski (Mundial 2002), a królem strzelców Kamil Zapolnik, były pilkarz Wigier a dzisiaj gracz Górnika Zabrze. Najlepszym  bramkarzem wybrano Grzegorza Jędrzejewskiego z Reprezentacji Artystow Polskich, autora telewizyjnego TurboKozaka. Popularny "Gabor" przypomniał, że solą futbolu są bramki i dlatego on wpuszczał ich tyle, żeby maksymalnie zadowolić kibiców. Odkryciem Turnieju została zaś Danuta Paturaj z Górnika Łęczna.

Na licytacjach roiło się od  pamiątek, podarowanych przez słynnych sportowców, kluby i federację oraz prezentów, ofiarowanych przez firmy turystyczne i usługowe.  Najwyższe ceny - 25 i 20 tys. zł osiagnęły jednak dziela sztuki - grafiki Andrzeja Strumiłły. W sumie zebrano 175 220 zł, co jest absolutnym rekordem (w 2016 roku było 134 tys., a w 2018 - 128 tys zł).  

Na XX edycji nie moglo zabraknąć jubileuszowego tortu, a w taneczne rytmy wprowadziła galowiczów Kashira, krolowa polskiej i europejskiej samby, która miała zaszczyt prowadzić korwód na Sambodromie w Rio de Janeiro.   

Tekst i fot. Wojciech Drażba

 

[05.01.2019] XX Mikołajkowy Turniej w wypełnionej Suwałki Arenie. Sami wygrani [wideo i zdjęcia]

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*