29.03.2024
20:30

17.01.2021

ZAKSA - Ślepsk. Kontrowersyjna decyzja arbitra w kluczowym momencie meczu

Nie tylko my napisaliśmy o sporej kontrowersji doszło w końcówce czwartej partii meczu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Sędzia Marcin Weiner (na fot.) odgwizdał błąd wystawy rozgrywającemu gości, co wywołało protesty ze strony trenera Andrzeja Kowala i zawodników ekipy z Suwałk. - czytamy na portalu polsatsport. .

Sytuacja miała miejsce w kluczowym momencie czwartego seta, przy stanie 2:1 i 22:21 dla kędzierzynian. Sędzia przerwał wówczas akcję, uznając, że rozgrywający Ślepska Josua Tuaniga popełnił błąd. Taka decyzja wzburzyła trenera Kowala, zdenerwowania nie kryli też jego podopieczni.

– Takie same piłki były po drugiej stronie. Bez przesady... Chce pan szybciej skończyć mecz? – powiedział Marcin Waliński.

Również komentatorzy Polsatu Sport byli przekonani, że sędzia zbyt pochopnie podjął tę decyzję. ZAKSA zdołała przechylić losy seta na swoją stronę (25:23) i wygrała cały mecz 3:1.