01.06.2020

Rozstrzygnięto przetarg na zakup kolejnych autobusów na gaz

Trzy autobusy gazowe typu midi za kwotę 4,1 mln zł dostarczy firma Scania Polska. Pojazdy powinny trafić do Suwałk w grudniu tego roku.

Przypomnijmy, że 27 lutego br. Prezydent Suwałk podpisał umowę z przedstawicielami firmy Autosan na dostawę 11 nowych autobusów dla komunikacji miejskiej napędzanych gazem CNG, a 28 lutego na zakup jednego autobusu przegubowego typu mega, który dostarczy firma Solaris Bus. Nowe autobusy trafią do Suwałk również w grudniu. W sumie zakup 15 autobusów pochłonie ponad 20 mln zł.

Cały projekt pn. „Poprawa jakości systemu transportu publicznego w mieście Suwałki - III etap” to blisko 30 mln zł. Dzięki jego realizacji – oprócz autobusów – zakupiony zostanie m.in. system roweru miejskiego.

Oprócz tego w ramach całego projektu założono m.in. następujące działania:

 
·         zakup systemu dynamicznej informacji pasażerskiej (15 szt. monitorów i 2 kompletów tablic informacyjnych do obecnych autobusów i 10 szt. tablic elektronicznych na przystanki);
·         przystosowanie budynku warsztatu i diagnostyki PGK do obsługi autobusów CNG;
·         przebudowę ul. Daszyńskiego obejmującą m.in. wykonanie ścieżki rowerowej i chodnika, zatoki i przystanku, zjazdów oraz rozbudowa ul. Leśnej wraz z połączeniem do ul. Raczkowskiej i przebudową skrzyżowania ul. Leśnej z ul. Raczkowską i Wojczyńskiego – inwestycje są już realizowane;
·         wdrożenie miejskiego systemu roweru obejmującego m.in. 12 stacji rowerowych (w tym 3 stacje do ładowania rowerów elektrycznych) z terminalami i stojakami, zakup 120 rowerów – w ogłoszonym ponownie przetargu niestety nie wpłynęła żadna oferta.

- Z uwagi, że wybraliśmy autobusy napędzane gazem CNG, konieczna jest budowa stacji, gdzie będzie można tankować te autobusy. Ogłoszony przetarg przyniósł niekorzystne rozwiązania z uwagi na wysoką cenę. PGK Suwałki unieważniło postępowanie i niebawem ogłosi je ponownie. Wiem, że są kolejne firmy chętne by wziąć w nim udział – informuje Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk.

 

UM Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*