Zapraszamy na relację na żywo


MKS Ślepsk Malow Suwałki


Cerrad Enea Czarni Radom

28.10.2020
17:30

25.05.2020

Ponad ćwierć miliarda złotych już na kontach podatników

Zostało już tylko kilka dni na rozliczenie PIT za 2019 rok. Podatnicy składający PIT-36 mają na to czas do 1 czerwca 2020 r. Urzędy skarbowe zwróciły już podatnikom ponad 273 mln zł nadpłaconego podatku. Kolejne przelewy są w drodze. Cały czas działa wojewódzka infolinia PIT.

Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą i samodzielne wypełniają i przesyłają zeznania do urzędu skarbowego, w tym roku wyjątkowo mogą to zrobić do 1 czerwca. Zostało więc jeszcze 10 dni.

W tym samym czasie, podatnicy dla których zeznania zostały przez KAS automatycznie zaakceptowane 30 kwietnia, mogą je skorygować. Można to zrobić poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje oraz w sposób tradycyjny na papierowym formularzu.

Do 1 czerwca korygując zeznanie można również dodać lub zmienić organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać 1 proc. naszego podatku PIT. Ponadto, podatek PIT wynikający z rozliczeń także można bez odsetek za zwłokę zapłacić do 1 czerwca.

Do urzędów skarbowych w województwie podlaskim trafiło dotychczas 463 tys. zeznań rocznych. Aż 400 tys. z nich, czyli 86 proc. zostało złożonych elektronicznie, dzięki czemu możliwe są dużo szybsze, niż w przypadku zeznań papierowych, zwroty nadpłaconego podatku na konta podatników.

Ponad połowa wszystkich zeznań (54 proc.) została złożona przy użyciu usługi Twój e-PIT. Działająca drugi rok z rzędu usługa polega na tym, że to Krajowa Administracja Skarbowa przygotowuje zeznanie za podatnika, który je później uzupełnia i zatwierdza lub zatwierdza bez poprawek. Jeśli jednak o nim zapomni to i tak nie musi się martwić ponieważ zeznania PIT-37 i PIT-38 30 kwietnia zostają zaakceptowane automatycznie. W tym roku, o swoich zeznaniach „zapomniało” 100 tys. podatników z naszego województwa.

 

Do tej pory urzędy skarbowe woj. podlaskiego zwróciły podatnikom ponad 273 mln zł nadpłaconego podatku. Z kolei podatnicy, którzy muszą w tym roku dopłacić przelali już fiskusowi 82 mln zł.


W związku z tym, że podatnicy mają w tym roku więcej czasu na rozliczenia do końca maja czynna będzie dedykowana infolinia utworzona przez podlaską KAS. Z pomocy w zakresie rozliczenia PIT za 2019 rok można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.15 – 15.15 pod nr. tel. 538 632 162.


Oprócz wojewódzkiej infolinii oraz możliwości załatwienia swoich podatkowych spraw poprzez strony: www.podatki.gov.pl i www.biznes.gov.pl można skorzystać z infolinii KIS, a także specjalnych, dedykowanych numerów telefonicznych działających w poszczególnych urzędach skarbowych. Można je znaleźć na stronach poszczególnych urzędów.

 

 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*