28.05.2020

Restauracja Open Suwalszczyzna niestety jest closed. Wielka szkoda [zdjęcia]

Przez restrykcje z powodu koronawirusa Suwałki straciły jedno ze swoich magicznych miejsc. Przy Noniewicza, z przyczyn ekonomicznych, zlikwidowana została bardzo dobra restauracja.

- Open, bo otwarty dla wszystkich, Suwalszczyzna, bo taką nazwę nosiły wszystkie znajdujące się tutaj restauracje. Od niemal roku pomieszczenia przy ul. Noniewicza 71 A dzierżawi rodzinna, podraczkowska firma Sosenka, należąca do Ryszarda i Małgorzaty Borkowskich oraz ich córek – Agnieszki oraz Magdy, która zadbała o aranżację wnętrza - pisaliśmy w styczniu 2014 roku, zaraz po uroczystym otwarciu lokalu.

Przytulne wnętrze, przyjemna obsługa, smaczna kuchnia i znakomite desery - to przez ponad 6 lat przyciągało miejscowych i turystów. Niestety, wprowadzone w stanie epidemii restrykcje, przez które ludzie zostali w domach, a bary i restauracje zostały zamknięte, zrobiły swoje. Open Suwalszczyzna nie mogła się utrzymać ze sprzedaży dań na wynos. Niepewność, co będzie działo się w sezonie letnim, kiedy na Placu Konopnickiej wystawiała swój ogródek, przesądziła o likwidacji.  

- Ciężko przywyknąć, że nie mamy już lokalizacji w Suwałkach i, jak się okazuje, Wam również. Często dzwonicie... z różnymi pytaniami - od zamówienia stolika, pytania o lunch dnia, organizację różnych przyjęć - czytamy na profilu nie istniejącej już restauracji. - Otrzymujemy tak wiele pochlebnych opinii o naszym Open... że uwielbaliście ten klimat, że nie możecie pogodzić się z naszą decyzją... - dlaczego? Końcowo złożyło się na to wiele czynników, ale głównym oczywiście jest COVID.

Rząd zapowiada zniesienie kolejnych obostrzeń, w tym w gastronomii. Zarząd Budynków Mieszkalnych poszukuje chętnego na zwolniony przez Sosenkę lokal. 

WD

Fot. Suwalki24.pl i Sosenka

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*