08.06.2024

Sprawdź, czy wszystko w porządku! Bezpłatna mammografia w Suwałkach

data wydarzenia: 13.06.2024

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet. Szanse na odzyskanie zdrowia w dużym stopniu zależą od tego, kiedy uda się wykryć chorobę. Dlatego tak ważne są regularne badania mammograficzne. Okazja, by bezpłatnie się zbadać, już wkrótce!

Na panie z województwa podlaskiego czekać będą wyspecjalizowani elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy. Mammografia jest bezpłatna raz na dwa lata dla kobiet od 45 do 74 roku życia - refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Aby skorzystać z badania, należy jedynie wcześniej dokonać telefonicznej rejestracji pod numerem telefonu 58 767 34 44. Na miejscu trzeba mieć dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. Do dyspozycji pań jest komfortowa przebieralnia oraz poczekalnia. Badanie trwa zaledwie kilka minut.

- Przed mammografią elektroradiolog przeprowadza z pacjentką krótki wywiad. Potem pomaga się jej ustawić do badania i wykonuje cztery zdjęcia – po dwa dla każdej piersi. Co ważne, w naszych mammobusach mamy nowoczesny sprzęt cyfrowy – mówi Andrzej Stencel, prezes Geneva Trust sp. z o.o. – Następnie zdjęcia są oceniane i opisywane przez naszych lekarzy. Rocznie przeprowadzamy około 210 tysięcy takich badań, dziennie nawet 1300. Średnio każdego dnia przynajmniej jedna kobieta dowiaduje się od nas o groźnej zmianie nowotworowej i dostaje wskazówki, gdzie powinna zacząć leczenie.

Rak piersi stanowi blisko jedną czwartą wszystkich nowotworów u kobiet. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Sprawdź, kiedy i gdzie można się zbadać:

13.06.2024, Suwałki, przy Aquaparku, ul. Papieża Jana Pawła II 7

14.06.2024, Mońki, na parkingu przy Żłobku (dawnej przedszkolu), ul. Niepodległości 16                                   

Listę innych miejsc, do których przyjadą mammobusy, NFZ publikuje na stronie:

https://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/programy-profilaktyczne/mammobusy/ 

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*