04.08.2020

Pożar auta i domku, zasłabnięcie zatopiona łódź. Poniedziałkowe interwencje strażaków z Augustowa

W miniony poniedziałek strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie kilkukrotnie wyjeżdżali z pomocą. Każda z interwencji była inna:

- przy Gościńcu Czarnobrodzkim w Suchej Rzeczce w gminie Płaska zapaliła się ściółka leśna w młodniaku. Dzięki szybkiej interwencji dyżurujących służb leśnych udało się pożar opanować na powierzchni ok. 500 m2. Następnie dwa zastępy JOP dogasiły miejsce pogorzeliska.

- w Studzienicznej zapalił się samochód osobowy (wyposażony w instalację gazową) pozostawiony na obszarze leśnym przy drodze pożarowej nr 4. Po dojeździe dwóch zastępów JOP pożarem objęta była komora silnika i wnętrze pojazdu. Nie odnotowano osób poszkodowanych.

- w Jaminach koło Sztabina podczas mszy świętej doszło do zasłabnięcia 85- letniego mężczyzny. Miejscowi druhowie z OSP Jaminy i Jaziewo udzielili mężczyźnie kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie do czasu dojazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego.

- w Gruszkach w gminie Płaska podczas nieobecności domowników w jednym z pomieszczeń domku letniskowego doszło do pożaru. Dzięki czujności osób postronnych i sprawnej akcji miejscowych strażaków pożar szybko zlokalizowano na parterze budynku. Spaleniu uległo częściowo wyposażenie jednego z pomieszczeń. W trakcie działań strażacy odłączyli i wynieśli na zewnątrz butlę z gazem propan butan podłączoną do kuchenki.

- w jeziorze Necko częściowo zatopiła się łódź motorowodna przy przystani jednego z Hoteli. Zadaniem Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Augustowie było rozstawienie zapór pływających i sorpcyjnych wokół uszkodzonej łodzi, przy której stworzył się cienki film paliwowy.

 

Źródło: KPPSP W Augustowie

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*