29.03.2024
20:30

29.03.2021

Badminton. Anastazja Khomich i Przemysław Szydłowski na podium Polish Open

Na Enea Polish Open 21 w Gnieźnie cztery medale: srebrny i trzy brązowe wywalczyli reprezentanci Polski. Srebro w deblu wywalczyła para (na zdjęciu) Anastazja Khomich (SKB Suwałki) i Zuzanna Jankowska (ABRM Warszawa), a brąz m.in. deble Przemysław Szydłowski (SKB Suwałki) i Robert Cybulski oraz Adam Cwalina (były zawodnik SKB) z Miłoszem Bochatem( obaj ABRM Warszawa).

W Gnieźnie o tytuły i medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski rywalizowało ponad 300 zawodników nie tylko z Europy, ale też z Malezji.  W turnieju tym zawodnicy walczyli nie tylko o medale, ale także, a niektórzy przede wszystkim o punkty do światowego rankingu i kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie.

W półfinale Enea Polish Open 21 Anastazja i Zuzanna pokonały w trzech setach 21-18 16-21 21-18 rozstawione z „2” Kati-Kreet Marran/Helina Ruutel (Estonia), ale w finale finale musiały uznać wyższość rozstawionych z "1" zawodniczek z Turcji, z którymi przegrały 0:2 (11-21, 12-21).

W grze pojedynczej Anastazja Khomich w II rundzie turnieju głównego przegrała walkę o ćwierćfinał po bardzo ładnym, trzysetowym meczu z rozstawioną Słowaczką Martiną Repiską [6] .

O ćwierćfinał walczyła także druga zawodniczka SKB Litpol-Malow Suwalki, Ukrainka Maria Ulitina [8], która uległa Simonie Puilgaard (Dania) 13:21, 18:21.
Brązowy medal Polish Open zdobył zawodnik SKB Suwałki - Przemysław Szydłowski w grze podwójnej mężczyzn wspólnie z Robertem Cybulskim, w półfinale musieli uznać wyższość mistrzów Man Wei Chong/Kai Wun Tee (Malezja).

źródła: skbsuwalki i pzbad