04.06.2024

Badminton. SKB Litpol-Malow Suwałki walczy o powrót na mistrzowski tron

W środę, 5 czerwca w ośrodku PZBad Lavo w podwarszawskim Józefosławiu zostanie rozegrany turniej Final Four Lotto Ekstraligi Badmintona.

W rozpoczynających się o godz. 9:00 półfinałach najlepszy po fazie zasadniczej SKB Litpol-Malow Suwałki zmierzy się z Unią Bieruń, która zajęła 4. pozycję, a w meczu drużyn z miejsc 2-3. broniący tytułu ABRM Warszawa zagra z Hubalem Białystok.

Zwycięzcy półfinałów o godz. 15:00 spotkają się w wielkim finale.

Faworytem turnieju jest suwalski zespół, który w ubiegłym roku musiał zadowolić się 3. miejscem i przed obecnym sezonem wzmocnił skład m.in. o mieszkającą we Francji Chinkę Wei Xu (na zdjęciu z pochodzącą z Białorusi, od lat mieszkającą w Polsce i reprezentujaca nasz kraj Anastazją Chomicz)  i Francuza Leo Rossiego. Podopieczni Jerzego Dołhana przez fazę zasadniczą przeszli jak burza, wszystkie 9 meczów wygrali za 3 punkty (wygrana 4:3 punktowana była 2 punktami). W ostatnim spotkaniu tej fazy pokonali właśnie Unię Bieruń 5:2. SKB Litpol-Malow oba punkty stracił w grach pojedynczych mężczyzn. Dał o sobie znać brak zawieszonego przez międzynaroowa federacje Ukraińca Danylo Bosniuka, swoje pojedynki przegrali Andrzej Niczyporuk i Mikołaj Szymanowski.

- Bieruń dysponuje bardzo dobrze grającymi zawodnikami, co potwierdził w naszym ostatnim meczu. Jednak my wiemy, po co jedziemy do Józefosławia. Cel jest jeden! Zdobycie 20. tytułu! Moja drużyna jest bardzo dobrze przygotowana. Przeanalizowaliśmy co poszło nie tak w ostatnim meczu i wiemy już, jakich błędów nie popełnić, aby wygrać to spotkanie - zapewnia trener SKB Litpol – Malow Jerzy Dołhan.

W fazie play-off gra się do 4 zwycięskich gier. Wierzymy, że badmintoniści suwalskiego klubu szybko rozprawia się z Unia Bieruń i starannie przygotują się do finału, który będzie transmitowany w kanale TVP Sport. SKB Litpol-Malow walczy o dwudziesty już tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

WD

 Fot. Michał Sobolewski / SKB Suwałki 


SKB Litpol Malow Suwałki pojechał do Józefosławia w składzie: Robert Cybulski, Michał Łogosz, Andrzej Niczyporuk, Leo Rossi, Michał Sobolewski, Adam Szolc, Przemysław Szydłowski, Mikołaj Szymanowski, Kamila Augustyn, Kamila, Anastasiya Khomich, Oliwia Niedźwiedzka, Karolina Szubert, Ulyana Volskaya, Wei Xu, Trener SKB Litpol – Malow: Jerzy Dołhan

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*